روش های نگهداری از لنز چشم

مجموعه: سلامت, سلامت چشم و گوش تعداد بازدید: 385
روش های نگهداری از لنز چشم

روش های نگهداری از لنز چشم

پرشین طب – سلامت چشم و گوش | به گزارش پرشین طب؛ لنز نیاز به نگهداری دارد ، خیلی از افراد از لنز برای زیبایی چشم استفاده می کنند. روش های نگهداری از لنز چشم را می خواهیم به شما بگوییم ، داشتن لنز نیازمند نگهداری ویژه ای می باشد که باید قبل از خرید لنز آن را فرا بگیرید ، اگر قصد دارید در این مورد بدانید پس پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

روش های نگهداری از لنز چشم

۵ نکته ساده برای مراقبت از لنز:

اگر شما هم جزو کاربران لنزهای تماسی هستید باید حواستان باشد که اصول نگهداری از این لنزها را بدانید و طبق آنها رفتار کنید تا خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهید. شایع‌ترین رفتار پرخطری که متوجه این افراد است، نگه داشتن بیش از سه ماه محفظه لنزهای تماسی، و ترکیب محلول جدید با محلول قدیمی و خوابیدن با لنز است. این موارد شاید ساده به نظر برسند اما نتایج قابل توجهی دارند.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا اعلام کرده است که از هر ۵ عفونت چشم ناشی از استفاده از لنزهای تماسی، یک مورد به آسیب جدی چشم می‌انجامد و حتی در مواردی بیمار نیاز به پیوند قرنیه پیدا می‌کند تا درمان شود؛ گاهی نیز به دلیل عفونت شدید، چشم را باید تخلیه کرد.

نگهداری از لنز چشم

نگهداری از لنز چشم

با رعایت این نکات ساده و مراقبت از لنزهای تماسی، از بروز عفونت چشم جلوگیری کنید:

*همیشه به خاطر داشته باشید که پیش از استفاده از لنز تماسی دست‌های خود را بشویید.

*لنزهای تماسی را با محلول مخصوص و با انگشت بشویید.

*هر سه ماه یک بار محفظه نگهداری لنزها را تعویض کنید و بعد از هر بار استفاده، آن را بشویید.

*محفظه را به طور کامل تخلیه و با محلول جدید پر کنید.

*هنگام شنا یا دوش گرفتن از لنزهای تماسی استفاه نکنید زیرا قرار گرفتن آنها در معرض آب، فرد را در برابر میکرواورگانیسم‌های مضر آسیب‌پذیر می‌کند.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش های نگهداری از لنز چشم”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار