روش های تسکین سریع ورم پا

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی, سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 3337
روش های تسکین سریع ورم پا

روش های تسکین سریع ورم پا

پرشین طب – سلامت جسمی | به گزارش پرشین طب؛ می خواهیم در این نوشته در مورد روش های تسکین سریع ورم پا با شما صحبت کنیم. اگر می خواهید در این باره بیشتر بدانید به شما توصیه می کنیم با پرشین طب همراه باشید.

روش های تسکین سریع ورم پا

ضروری است برای کاهش علائم از داروهای ضد درد و ضد التهابی استفاده کنید. همچنین شما می توانید با دنبال کردن راهکارهایی تورم و درد در پای خود را کاهش دهید:

پاهای خود را بلند کنید

زمانی که در رختخواب هستید پاهای خود را به دیوار تکیه دهید. این کار باعث بهبود گردش خون می شود و خون به آسانی به سمت قلب بازمی گردد. علاوه بر این، این کار ساده عضلات را شل کرده و تنش در پاها را کاهش می دهد .

از کفش راحت استفاده کنید

استفاده از کفش راحت و حاوی تهویه می تواند عود تورم را کاهش دهد. به جای پوشیدن کفش های پاشنه دار و تنگ، کفش های راحت را برای استفاده روزانه انتخاب کنید.

تسکین سریع ورم پا

روش های تسکین سریع ورم پا

آب بیشتری مصرف کنید

نوشیدن بین ۶ تا ۸ لیوان آب در روز خطر التهاب در اندام های تحتانی را کاهش می دهد. آب باعث کاهش احتباس مایعات در بافت این اندام ها می شود.

دوش سرد بگیرید

یکی از بهترین گام ها برای از بین بردن تورم پاها، دوش آب سرد است. دمای پایین آب، جریان خون را تحریک کرده و از شرایطی مانند رگ های واریسی جلوگیری می کند. علاوه بر این، دوش آب سرد عضلات را نیز شل کرده و درد را کاهش می دهد.

دیورتیک های طبیعی استفاده کنید

خوراکی هایی مانند آناناس، کنگر فرنگی و کرفس برای مبارزه با احتباس مایعات در پاها مفید هستند. این غذاها به بهبود عملکرد کلیه ها کمک کرده و تولید ادرار را افزایش می دهند.

روش های تسکین سریع ورم پا

ورزش کنید

انجام یک سری حرکات ورزشی از التهاب غیر قابل کنترل در پاها جلوگیری می کند. ورزش همچنین به شما کمک می کند وزن خود را کنترل نمایید. چون افزایش وزن عامل مهمی در بروز التهاب در پاها است. ورزش همچنین به بهبود گردش خون کمک می کند.

از نمک حمام استفاده کنید

این نمک ها که به نمک های اپسوم نیز شهره هستند، یک درمان کلاسیک برای کاهش تورم پاها محسوب می شوند. علاوه بر این، استفاده از نمک های حمام باعث آرامش عضلات و شل شدن آنها می شود. نمک حمام خاصیت ضد درد دارد.

ماساژ بگیرید

ماساژ با روغن های ضروری، باعث تحریک عملکرد لنفاوی و بهبود گردش خون می شود و به کاهش التهاب پاها کمک می کند. ماساژ باعث حذف سموم می شود. سموم، خود عامل ایجاد تورم در بدن هستند.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش های تسکین سریع ورم پا”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار