روش هایی برای پخت زودتر غذا!

مجموعه: آشپزی, اختصاصی سایت, دستور پخت تعداد بازدید: 295
روش هایی برای پخت زودتر غذا!

روش هایی برای پخت زودتر غذا!

۱/ با حرارت شروع کنید. قبل از هر چیز، اجاق گاز را روشن کنید، سپس سرخ کن را آماده کرده، ظرف های مورد نظر را از قبل گرم کنید و بگذارید آب، جوش بیاید. چند دقیقه طول می کشد تا وسایل آشپزی، ظرف ها و آب گرم شوند. آب جوش همیشه نقطه آغاز است.

۲/ برای خرد کردن سبزیجات پخته یا سبزیجات ترد و خام در کاسه یا ماهی تابه، از قیچی آشپزخانه استفاده کنید.

۳/ همه مواد غذایی مورد نیازتان را در صافی گذاشته و زیر آب سرد بشویید. تا بقیه کارها آماده می شود، سبزیجاتی را هم که قرار است در ادامه از آنها استفاده کنید، بشویید. صیفی جاتی چون هویج و کلم را پس از پوست کندن و خلال کردن بشویید.

۴/ اگر قرار است در غذای تان، از سیر، زنجبیل یا فلفل خرد شده به صورت همزمان استفاده کنید، همه را با هم آماده کنید؛ یعنی سیر و زنجبیل را پوست بکنید، فلفل ها را پاک کنید و یک دسته کنید، سپس همه را با هم برش بزنید و ریز کنید.

۵/ تکه های بزرگ مواد غذایی در مقایسه با تکه های کوچک تر و خرد شده، برای پخت به زمان بیشتری نیاز دارند. من معمولا کتلت های مرغ را نصف می کنم تا سریع تر پخته شود. برای پختن سبزیجات هم همین کار را می کنم.

۶/ می خواهید سوپ پوره سبزیجات درست کنید؟ به جای اینکه سبزیجات را نصف کرده و خرد کنید، آنها را رنده کنید. سبزیجات خرد شده، بیست دقیقه یا حتی بیشتر طول می کشد تا نرم و پخته شوند، اما اگر رنده شوند، خیلی سریع آماده می شوند.

۷/ وقتی می خواهید مواد غذایی آبداری چون سبزیجات، حبوبات یا سس مخصوص را سرخ کنید یا بجوشانید، یک ماده غذایی از جنس دیگر را به صورت یک لایه، بالای آن مواد آبدار قرار دهید.. بعد در ظرف را ببندید و بگذارید تا بخار به صورت طبیعی لایه بالایی را بپزد.

۸/ برای پختن غذا، از آب کمتری استفاده کنید؛ روی مواد غذایی، چیزی در حدود یک اینچ آب بریزید، بعد در ظرف را ببندید و غذا را بپزید، هر چند وقت یکبار مواد را هم بزنید و در صورت لزوم، قدری آب به آن اضافه کنید.

۹/ درست کردن یک ساندویچ از درست کردن چهار ساندویچ سریع تر انجام می شود. نان باگت را نصف کنید، یک ساندویچ خیلی بزرگ درست کنید، بعد به هر تعداد که خواستید برش بزنید.

۱۰/ دور هسته میوه ها را برش بزنید، این روش را می توانید به راحتی برای سیب، گلابی، گوجه فرنگی، کلم، هلو و فلفل دلمه ای انجام دهید. بعد از برش زدن دور هسته، میوه را سه یا چهار تکه برش بزنید، سپس آن را به هر تعداد که خواستید تقسیم کنید.

۱۱/ به جای لازانیا، دلمه رول تخم مرغ میل کنید که هم نیازی به جوشاندن ندارد و هم تکه های آن، کوچک است و راحت خورده می شوند. مزه این غذا مثل پاستای تخم مرغ تازه، خوشمزه است.

۱۲/ اگر فراموش کردید کره را از یخچال بیرون بیاورید تا نرم شود، آن را در مایکروفر قرار دهید تا آب شود، بعد با یک برس، کره آب شده را روی نان بمالید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش هایی برای پخت زودتر غذا!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار