روش طب سنتی برای درمان سردرد

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 402
روش طب سنتی برای درمان سردرد

روش طب سنتی برای درمان سردرد

ممکن است هر یک از ما در طول شبانه روز و به دلایل های مختلف دچار سردرد شویم. گاهی اوقات خیلی زود از سردرد رها می شویم اما بعضی وقت ها سردرد ها چاره ای جز خوددرمانی به ما نمی دهند. آیا شما هم برای رفع سردرد به مسکن های مختلف روی می آورید؟! سردرد انواع مختلفی دارد که میتوان آنها را شناسای کرد و بعد در مورد راه های رفع آن عمل کرد. در طب سنتی نیز راه های مختلفی برای کم کردن سردردها وجود دارد که ما در این پست میخواهیم با یک متخصص طب سنتی گفتگو کنیم و نظرات او را جویا بشویم.

یک متخصص طب سنتی راه‌های درمان انواع سردرد را تشریح کرد و گفت: سردرد انواع گوناگونی دارد که طب سنتی برای تمام انواع آن که شامل سردردهای میگرنی، کم‌خونی و سینوزیتی است، توصیه‌های ویژه دارد.

غلامرضا کردافشاری گفت: یکی از انواع سردردها سردرد میگرنی و کلاهخودی است در این حالت سردرد از نوع میگرن‌ که درد از شقیقه سر آغاز می شود بهتر است برای درمان آن مقداری عسل را با یک لیوان آب جوش مخلوط و کمی آب لیموترش در آن بریزند و یکبار صبح و یک بار شب قبل از خواب میل شود. این متخصص طب سنتی افزود: اگر سردرد ناشی از کم خونی باشد همان عسل را با آب جوش شربت کرده و بدون آب لیمو ترش مصرف شود.

کردافشاری تصریح کرد: نوع دیگر سردرد سینوزیتی است و افرادی که دچار سردرد ناشی از سینوزیت شده‌اند و درد آن برایشان مشکل‌ساز شده از سیستم تخلیه بخور و مخلوطی از روغن بنفشه یا بنفشه بادام هر شب قبل از خواب استفاده کنند.

این متخصص طب سنتی گفت: نوشیدن رقیق چای باعث کاهش سردرد در مدتی که دچار درد شده‌اند، می شود و کم‌کم باید مقدار مصرف چای را کم کنند تا در زمانی که چای نمی‌نوشند دچار سردرد نشوند. کردافشاری گفت: همچنین یکی دیگر از دلایل سردرد افت قندخون است که به همین دلیل افرادی که مستعد این حالت هستند در مصرف وعده های غذایی خود دقت کنند.

منبع : pezeshketo

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

4 دیدگاه برای “روش طب سنتی برای درمان سردرد”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار