روش درست کردن لیمو عمانی خانگی

مجموعه: آشپزی, دستور پخت تعداد بازدید: 114
روش درست کردن لیمو عمانی خانگی

روش درست کردن لیمو عمانی خانگی

پرشین طب – دستور پخت | به گزارش پرشین طب؛ روش درست کردن لیمو عمانی خانگی قصد داریم در این نوشته در مورد روش های درست کردن لیمو عمانی خانگی مطالبی را برای شما قرار دهیم. در صورتی که می خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید به شما توصیه می کنیم تا انتهای نوشته با این دستور آشپزی همراه باشید.

روش درست کردن لیمو عمانی خانگی

لیمو عمانی خانگی

مواد لازم برای تهیه لیمو عمانی خانگی
لیمو ترش : ۱ کیلوگرم
سرکه : ۱ فنجان
آب : به مقدار لازم
نمک : به مقدار لازم

لیمو عمانی خانگی

روش درست کردن لیمو عمانی خانگی

طرز تهیه لیمو عمانی خانگی

لیموترش ها را بشوئید سپس روی آنها نمک بپاشید و به مدت ۱ روز کناری قرار دهید ، پس از ۱ روز لیموها را با آب سرد بشوئید. درون قابلمه چند لیوان آب بریزید و سرکه را اضافه کنید و اجازه دهید به جوش بیاید ، باید لیموها را در ۲ مرحله به آب جوش مخلوط با سرکه اضافه کنید. در مرحله اول لیموها را داخل مخلوط آب جوش و سرکه بریزید و ۱۰ ثانیه اجازه دهید بجوشند سپس لیموها را با آب سرد آبکشی کنید.
در مرحله دوم لیموهای آبکشی شده را مجدد داخل آب جوش بریزید و این بار ۱ دقیقه اجازه دهید لیموها بجوشند سپس داخل آبکش بریزید اما آبکشی نکنید. پس از خنک شدن لیموها با خلال دندان سوراخ ریزی روی هر لیمو ایجاد کنید ، پارچه ای را در آفتاب پهن کنید و لیموها را به مدت ۱۰ روز روی پارچه قرار دهید ، پس از این مدت زمان لیموها را داخل سبد بریزید و در سایه قرار دهید تا کامل خشک شوند.

اگر از مطلب بالا خوشتان آمد و برایتان مفید واقع شد ، می توانید به راحتی دیگران دوستان خود را به سایت پزشکی پرشین طب دعوت کنید.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش درست کردن لیمو عمانی خانگی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار