روش درست کردن شیرینی پسته ای

مجموعه: آشپزی, دستور پخت تعداد بازدید: 551
روش درست کردن شیرینی پسته ای

روش درست کردن شیرینی پسته ای

اگر اهل شیرینی جات هستید و دوست دارید در این فصل همراه با نوشیدنی گرم تان شیرینی های خوشمزه و دل چسبی بخورید، دیگر احتیاج نیست به قنادی بروید و شیرینی بخرید. ما در سری آموزش های آشپزی که در سایت پرشین طب ترتیب داده ایم به شما آشپزی آسان را آموزش می دهیم که می توانید با کمترین امکانات در منزل خود غذاها و تنقلات خوشمزه ای را تهیه کنید و در کنار خانواده ی خود و کسانی که دوستشان دارید سرو کنید. امروز می خواهیم یک شیرینی خوشمزه با نام ، شیرینی پسته ای را به شما آموزش دهیم.

طرز تهیه شیرینی پسته ای

۱/ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ دقیقه گرم کنید، در یک کاسه مناسب آرد، آرد سلمولینا و پودر پسته را با هم مخلوط کنید.

۲/ در کاسه دیگر کره، شکرف بیکینگ پودر و ماست را بریزید و آنها را خوب با هم مخلوط کنید تا نرم و یکدست شوند. حالا مخلوط حاصل را داخل مخلوط آرد بریزید و به خوبی مواد را با هم مخلوط کنید. رنده پوست لیمو را هم اضافه کرده و هم بزنید تا خمیر نرم و یکدستی حاصل شود.

۳/ به اندازه ۱ ق س از مواد بردارید و آن را گرد کرده و داخل سینی فر قرار دهید. با دست کمی روی آن را فشار دهید. حالا مقداری پودر قند روی هر شیرینی بریزید. به هر تعداد که می شود شیرینی ها را درست کنید. آنها را به مدت ۱۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا شیرینی ها کمی طلایی شوند.

مواد لازم برای تهیه شیرینی پسته ای

۱ پیمانه آرد

۱/۲ و ۱ پیمانه شکر دانه ریز

۱/۲ پیمانه آرد سمولینا

۱/۲ پیمانه پسته ریز خرد شده

۳/۴ پیمانه کره

۱ ق س ماست

۱ ق س پودر پسته برای تزیین

۱ ق چ زعفران دم کشیده

۱/۲ ق چ بیکینگ پودر

۱/۴ ق چ رنده پوست لیمو

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش درست کردن شیرینی پسته ای”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار