روش درست کردن ترشی کامکوات

مجموعه: آشپزی, دستور پخت تعداد بازدید: 916
روش درست کردن ترشی کامکوات

روش درست کردن ترشی کامکوات

پرشین طب – دستور پخت | به گزارش پرشین طب؛ می خواهیم در این نوشته در مورد روش درست کردن ترشی کامکوات مطالبی را برای شما قرار دهیم. اگر می خواهید در این باره بدانید به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

روش درست کردن ترشی کامکوات

پرتقال زینتی چند سالی است که در بسیاری از میوه فروشی ها جایی برای خود باز کرده و در دسترس است. از این میوه به سادگی می توان ترشی تهیه کرد و به عنوان چاشنی در سفرۀ غذا بهره برد. راه و روشش را در ادامه مطلب فرا بگیرید.

مواد لازم برای تهیه ترشی کامکوات
پرتقال ریز زینتی : ۲ کیلو
سرکه : ۲ لیتر
نمک : به میزان لازم
شکر : ۲۰۰ گرم

ترشی کامکوات

طرز تهیه ترشی کامکوات

ابتدا پرتقال​‌ها را بشویید و با چنگال چند سوراخ روی آن‌ها ایجاد کنید. برای گرفتن تلخی آن‌ها را در آب سرد بگذارید و یک شبانه‌روز صبر کنید. بهتر است چند بار آب آن را عوض کنید. در مرحله بعد پرتقال‌ها را در قابلمه بریزید و با حرارت بالا به مدت پنج دقیقه بجوشانید و بلافاصله در آبکش بریزید و زیر آب سرد بگیرید تا شکل خود را از دست ندهد. مرحله جوشیدن را می‌توانید دو بار انجام دهید. ولی دقت کنید شکل آن‌ها حفظ شود. پس از صاف‌کردن بگذارید خنک شود و بعد در ظرف شیشه‌ای مناسب بریزید و سرکه را ​ همراه نمک و شکر به آن اضافه کنید. این ترشی در دمای معمولی به مدت بیست روز​آماده می‌شود و بعد از آماده شدن آن را در یخچال نگهداری کنید.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش درست کردن ترشی کامکوات”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار