روش تهیه کردن ترش تره لذیذ!

مجموعه: آشپزی, دستور پخت تعداد بازدید: 920
روش تهیه کردن ترش تره لذیذ!

روش تهیه کردن ترش تره لذیذ!

امروز می خواهیم به شما یک غذای ترش را آموزش دهیم. اسم این غذا ترش تره می باشد که بسیار لذیذ است. مواد لازم و همچنن نکات لازم این غذا را به شما آموزش می دهیم. حتما در منزل این غذای لذیذ را درست کنید.

طرز تهیه ترش تره

سبزی ها را پاک کنید و بشویید، پس از آنکه کمی آب آنها گرفته شد، همه را خرد کنید. برنج را بشویید و برای مدت کمی خیس کنید، برنج و سبزی های خرد شده را در قابلمه با ظرفیت مناسب یا در ظرف سنتی گیلان (گمج) بریزید و با یک پیمانه آب بپزید.

بعد از پختن سبزی ، چاشنی این غذا یعنی آب غوره یا آب نارنج را اضافه کنید و صبر کنید که کمی با هم بجوشند. اگر ترشی غذا کم بود، باز هم به آن چاشنی اضافه کنید که به اندازه کافی و دلخواه ترش شود. سیر پوست کنده را خرد کنید و در تابه ای همراه نمک، فلفل و زردچوبه در کره، کمی سرخ کنید. این مخلوط را به سبزی و برنج پخته اضافه کنید که با هم بپزند.

تخم مرغ ها را در ظرفی بشکنید و با چنگال کمی آنها را بزنید، سپس تخم مرغ ها را روی مخلوط سبزی ها و برنج بریزید. زمانی که تخم مرغ ها پخت، خورش را هم بزنید. وقتی همه مواد خوب پخت و خورش به روغن افتاد، غذا آماده است.

مواد لازم

اسفناجف گشنیز، شوید : ۱ کیلو (مقدار اسفناج از همه بیشتر باشد)

برنج : ۲ قاشق غذاخوری

آب غوره یا آب نارنج : ۱ تا ۱/۵ لیوان

نمک، فلفل و زردچوبه : به میزان دلخواه

کره : ۱/۲ پیمانه

تخم مرغ : ۲-۳ عدد

نکته

برای پوست کردن سیر کمی آن را در آب سرد بگذارید که پوست آن به راحتی جدا شود و بعد با چاقو یا هر وسیله دیگری آن را خرد کنید و سپس له کنید. خوراک در انتها نباید زیاد آب دار باشد. اگر چنین بود، در مرحله آخر پختن کمی حرارت را بالا ببرید که آب اضافی آن کشیده شود.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش تهیه کردن ترش تره لذیذ!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار