روش تهیه شیرینی بادام کاکائویی

مجموعه: آشپزی, دستور پخت تعداد بازدید: 346
روش تهیه شیرینی بادام کاکائویی

روش تهیه شیرینی بادام کاکائویی

اگر اهل شیرینی جات هستید و دوست دارید در این فصل همراه با نوشیدنی گرم تان شیرینی های خوشمزه و دل چسبی بخورید، دیگر احتیاج نسبت به قنادی بروید و شیرینی بخرید ، در این پست می خواهیم شیرینی خوشمزه ای را به شما معرفی کنیم که می توانید در منزل آن را تهیه کنید.

طرز تهیه شیرینی بادام کاکائویی

۱/ در یک کاسه مناسب شکر و کره را بریزید و با یک همزن مناسب خوب با هم مخلوط کنید تا کاملا نرم و یکدست شوند. می توانید برای راحتی کار از همزن برقی هم استفاده کنید. حالا تخم مرغ و وانیل را هم اضافه کرده و همه مواد را خوب مخلوط کنید. در این زمان آرد، جوش شیرین، بیکینگ پودر، دارچین، نمک و بادام های خرد شده را هم اضافه کرده و همه مواد را خوب یا هم مخلوط کنید. در انتها شکلات ها و گردوهای خرد شده را هم اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید تا مایه شیرینی آماده شود.

۲/ ۱۵ دقیقه قبل از اینکه شیرینی ها را داخل فر قرار دهید . فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. اکنون داخل سینی فر یک کاغذ روغنی قرار دهید. از این مواد با اندازه ۱ ق س یا هر میزان که دلخواه تان است بردارید و روی سینی بگذارید و آن را به صورت توپ های گرد یا هر شکلی که می خواهید فرم دهید. هر تعداد که می شود به این ترتیب شیرینی ها را درست کنید و داخل سینی بچینید.

۳/ حالا باید سینی را به مدت ۳۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا شیرینی ها کمی خودشان را بگیرند و برای پخت آماده شوند. سپس سینی را به مدت ۱۵-۱۰ دقیقه داخل فر قرار دهید تا سطح شیرینی ها طلایی شده و شکلات ها هم آب شوند ولی داخل آنها نرم بماند. حالا سینی را از فر درآورید. بعد از اینکه شیرینی ها را از سینی خارج کردید آن ها را روی سطح مشبک فلزی قرار دهید تا کمی خنک شوند سپس آنها را سرو کنید.

مواد لازم

۱۱۰ گرم کره نرم شده

۱ پیمانه شکر قهوه ای

۱ عدد تخم مرغ

۱/۲ ق چ وانیل

۳/۴ پیمانه آرد

۱/۲ ق چ جوش شیرین

۱/۲ ق چ دارچین

۱/۴ ق چ نمک

۱/۲ و ۱ پیمانه بادام خرد شده

۳/۴ پیمانه شکلات چیپسی خرد شده

۱/۴ پیمانه گردوی خرد شده

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “روش تهیه شیرینی بادام کاکائویی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار