روش از بین بردن تلخی غذا

مجموعه: آشپزی, دستور پخت تعداد بازدید: 212
روش از بین بردن تلخی غذا

روش از بین بردن تلخی غذا

پرشین طب – آشپزی | به گزارش پرشین طب؛ روش از بین بردن تلخی غذا قصد داریم در این نوشته در مورد روش از بین بردن تلخی غذا مطالب و نکات مهمی را برای شما قرار دهیم. در صورتی که شما هم می خواهید این ترفند را فرا بگیرید به شما توصیه می کنیم با پرشین طب همراه باشید.

روش از بین بردن تلخی غذا

عوامل مختلفی باعث تلخی غذاها می‌شود. در برخی موارد بهترین راه برای برطرف کردن تلخی غذا حذف یا به حداقل رساندن عامل تلخ کننده است. مثلا اگر لیموی عمانی زیاد در خورشت بماند، باعث تلخ شدن مزه آن می‌شود. برخی غذاها هم باید تازه مصرف شود. ماندن در یخچال باعث تغییر ساختار برخی غذاها می شود و مزه تلخی در آن ایجاد می‎کند.

همان طور که گفته شد یکی از کلی‌ترین راه‎ها، حذف عامل تلخ کننده است، مثلا اگر خورشتی درست می‌کنید که در آن از لیمو عمانی استفاده می‌شود، پوست و دانه آن را قبل از ریختن داخل خورشت جدا کنید و با خیس کردن لیمو عمانی قبل از طبخ و سپس خارج کردن آن مدتی پس از پخت، از تولید مزه تلخ آن جلوگیری کنید.

از بین بردن تلخی غذا

یکی دیگر از عواملی که باعث جذب نشدن مواد تلخ روی زبان می‌شود، نمک است. مثلا مزه تلخ قهوه یا مزه تند کیوی را می توان با ریختن مقداری نمک در درون قهوه یا سرو کیوی به همراه مقداری نمک روی آن برطرف کرد.

دیگر عامل مهمی که باعث تلخی غذاها می‌شود، سوخت سطحی آن است؛ مثلا پیاز داغ اگر زیاد سرخ شود و سطح آن بسوزد، مزه تلخی در آن احساس می‌شود. از آب لیمو هم می‌توانید برای از بین بردن مزه تلخ بسیاری از غذاها استفاده کنید. حتما شما هم در زمینه خوردن سبزی هایی که مزه تلخی دارد، تجربه دارید . ریختن آب لیمو روی این سبزی ها مزه تلخ آن ها را برطرف می‌کند.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش از بین بردن تلخی غذا”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار