روشی برای بهبود زخم ها !

مجموعه: اختصاصی سایت, پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 363
روشی برای بهبود زخم ها !

روشی برای بهبود زخم ها !

زخم ها وقتی ایجاد می شوند یک جور آدم را اذیت می کنند و بعد از اینکه خوب شدند تا جای شان از بین برود، یک جور دیگر آدم را حرص می دهند، یکی از روش های که به خصوص برای درمان افراد اصطلاحا بد زخم مناسب است، گرفتن ماساژ است.

ماساژ باعث بهبود بازسازی سلول ها می شود و از این طریق می تواند به هر چه سریع تر بهبود زخم ها منجر شود. از طرف دیگر چنانچه بدن تان اخیرا جراحت شدیدی برداشته و نمی خواهید جای آن روی تن تان بماند، می توانید در کنار استفاده از داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک تان از ماساژ به عنوان یک پانسمان عالی استفاده کنید. دلیل این امر احتمالا به بالا رفتن گردش خون در سطح سلول ها بر می گردد که می تواند مواد لازم را به سلول برساند و از این طریق به بهبود وضعیت بدن کمک کند.

ضد دردهای زنانه

خیلی از خانم ها با مشکلات و دردهای پیش از قاعدگی که با نام PMS شناخته می شوند آشنا هستند و هر ماه از این مشکلات رنج می برند. خوشبختانه تحقیقات انجام شده نشان داده اند خانم هایی که در حال ورود به دوران قاعدگی هستند، می توانند از ماساژ به عنوان روش تخفیف دهنده دردها استفاده کنند. انجام ماهانه یک جلسه ماساژ همچنین باعث کم شدن نوسانات خلقی در خانم ها می شود که از مسائل مربوط به قاعدگی است. ماساژ می تواند بدن را آرام کرده، ذهن را آزاد کند و با بالا بردن ترشح هورمون های شادی آور در این دوران کمک فراوانی به خانم ها برساند.

اگر حواس جمع می خواهید

حجم کارهای امروزی آن قدر زیاد است که گاهی وقت ها بعضی چیزها را فراموش می کنیم. این فراموشی هم هوشیاری را کاهش می دهد. اگر دوست دارید هوشیاری تان بالاتر برود، تمرکز بیشتری پیدا کنید و با انرژی بیشتری به کارهایتان برسید، ماساژ را در برنامه هفتگی تان قرار دهید. یکی از تحقیقات انجام شده که به دنبال پیدا کردن رابطه ای بین بالا رفتن سطح هوشیاری و گرفتن ماساژ بود، تایید کرد افرادی که به مدت ۱۵ دقیقه روی صندلی های شان ماساژ گرفته بودند، تمرکز بالای داشتند و توانستند با سرعت عمل بیشتری ، مسائل ریاضی را که به آنها داده شده بود، حل کنند. همچنین جواب های این افراد به مسئله ها نسبت به بقیه افرادی که از ماساژ کمک نگرفته بودند، دقیق تر و درست تر بود.

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روشی برای بهبود زخم ها !”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار