راههای درمان گرفتگی گوش

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 326
راههای درمان گرفتگی گوش

راههای درمان گرفتگی گوش

گرفتگی گوش یکی از مشکلات و معضلاتی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید، این مشکل بسیار دردآور و کلافه کننده می باشد، علاوه بر اینکه تمام بدنتان دچار درد می شود شنیدن تان دچار مشکل می شود و سخت می شنوید، بهترین راه این است که شما راههای درمان گرفتگی گوش را فرا بگیرید تا در زمان ایجاد این مشکل بتوانید هر چه زودتر از این درد راحت شوید. پس با انتهای پست با ما باشید تا راهکارهای مختلفی را ارائه دهیم.

در اینجا یک سری راهکارها برای درمان گوش گرفتگی اشاره شده است:
عوامل زیادی باعث ایجاد گوش گرفتگی می شود ؛ سرما خوردگی ، زکام ، حساسیت ، گرفتگی سینوس ، ورود آب به حفره های گوش ( در اثر شنا یا … )، تغییرات فشار هوا . بیشتر وقتها گرفتن گوش خود به خود از بین می رود ولی گاهی  طول می کشد و غیر قابل تحمل است ، با انجام روش های زیر می توانید خودتان این حالت را برطرف کنید.

اولین و سریع ترین راه : انجام حالت بلعیدن است ، دهان را باز و بسته کنید مثل اینکه چیزی می خورید و عمل بلعیدن را انجام می دهید ! . این کار هوا از داخل سینوس ها خالی شده و در آن مجاری گردش هوا را باز می کند. این راه در موقع سرما خوردگی و حساسیت که باعث گرفتگی گوش شده است بسیار مفید است .

دومین راه : اگر راه اول اثر نکرد ، چند بار خمیازه بکشید بطوریکه کاملا” دهان شما باز شود ،تقریبا” مشابه عمل بلعیدن است ولی با این تفاوت که دهان بیشتر باز شده ، در این حالت هوا از داخل سینوس ها آزاد شده و از گوش خارج می شود .

سومین راه : در صورتی که دو راه بالا موثر نبود ، ممکن است گوش گرفتگی شما در اثر وارد شدن آب در آن باشد ، حوله ای را روی بخار آب گرم بگیرید و روی گوش قرار دهید . البته می توان با دست نیز داخل گوش را تمیز کرد ولی خوب این کار خیلی خوشایند نیست !!

چهارمین راه : راه آخر گرفتن یک دوش حمام بخار است و یا می توانید ظرفی از آب را بجوش بیاورید و با نزدیک کردن سر خود روی ظرف و پتویی را روی سر خود و ظرف بخار بکشید ، بخار را کاملا” استنشاق کنید ، در این حالت تمامی مجاری تنفسی باز می شوند

منبع : mardoman.net

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “راههای درمان گرفتگی گوش”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار