دم نوش هایی برای کاهش مشکلات پیش از قاعدگی

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت بانوان تعداد بازدید: 404
دم نوش هایی برای کاهش مشکلات پیش از قاعدگی

دم نوش هایی برای کاهش مشکلات پیش از قاعدگی

گاهی اوقات خانم ها حوصله خودشان را ندارند، بهانه گیر و حساس می شوند و سر هر مسئله کوچکی آسمان را به ریسمان می بافند و عصبانیت و پرخاشگری شان غیرقابل تحمل می شود. این حالت ها معمولا ماهی یکبار سراغ بسیاری از خانم ها می آید و زندگی آنها را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. تمامی این مشکلات به دلیل ابتلا به نشانگان پیش از قاعدگی می باشد. با دکتر سعید صانعی همراه باشید تا دم نوش هایی برای کاهش مشکلات پیش از قاعدگی را به شما معرفی کند.

گل قاصدک
سندروم پیش از قاعدگی باعث جمع شدن آب در زیر پوست بدن و اندام ها می شود و همین مسئله تورم اندام ها و دردناک شدن آنها را به وجود می آورو. برای رفع ورم ناشی از سندروم پیش از قاعدگی، در وهله اول باید خوردن نمک را کاهش داد. گل قاصدک به دفع نمک اضافی موجود در بدن و رفع تورم کمک می کند. برای این منظور باید یک قاشق مرباخوری یا یک قاشق غذاخوری از گل قاصدک را در یک استکان آب جوش بریزید تا به مدت ۱۰ – ۱۵ دقیقه دم بکشد و از این دم نوش به صورت ناشتا بنوشند.

بهار نارنج
یکی از مشکلاتی که خان های مبتلا به سندروم پیش از قاعدگی به آن دچار می شوند اضطراب، عصبی بودن و افسردگی است. برای رفع این مشکلات می توان از گیاه و عرق بهار نارنج کمک گرفت. استفاده از بهار نارنج باعث تقویت اعصاب می شود، این گیاه ضد تشنج عصبی است. برخی از خانم هایی که به سندروم پیش از قاعدگی مبتلا هستند با اختلال خواب و به ویژه بی خوابی مواجه می شوند که مصرف این گیاه به درمان بی خوابی کمک می کند. ۲گرم (معادل یک قاشق چایخوری) از گیاه بهارنارنج را باید در یک استکان آب جوش دم کرد، افزودن عسل و آویشن به این دم نوش تاثیر آن را بهبود می بخشد.

گل مغربی
بدن برای عملکرد بهتر به اسید چرب ضروری نیاز دارد و در صورتی که اسید چرب ضروری به مقدار مناسب در بدن وجود نداشته باشد فرد با مشکلات زیادی مواجه می شود. اگر اسید چرب ضروری به مقدار کافی در بدن وجود نداشته یا از بین رفته باشد، فرد با مشکلات سندروم پیش از قاعدگی مواجه شده یا اینکه مشکلات سندروم پیش از قاعدگی تشدید می شود برای رفع این مشکل و تامین اسید چرب ضروری می توان از گل مغربی و روغن آن استفاده کرد. علاوه بر این باید از خوردن غذاهای چرب پرهیز کرد.

اسطوخودوس
مصرف اسطوخودوس برای خانم هایی که به مشکل بی خوابی و افسردگی پیش از قاعدگی مبتلا هستند پیشنهاد می شود. اسطوخودوس همچنین می تواند مشکلات گوارشی را برطرف کند و نفخ شکم و گاز ناشی از آن را از بین ببرد. بسیاری از خانم های مبتلا به سندروم پیش از قاعدگی با مشکلات گوارشی مواجه هستند، در نتیجه استفاده از اسطوخودوس به آنها پیشنهاد می شود. اسطوخودوس مقوی معده هم است. ریختن گل اسطوخودوس در بالش خاصیت آرام بخش دارد. ۲ گرم اسطوخودوس را باید به مدت ۱۰دقیقه در یک استکان آب جوش دم کرد و قبل از خواب نوشید.

هوفاریقون
خیلی از خانم هایی که به سندروم پیش از قاعدگی مبتلا هستند از بی حوصلگی و کسالت رنج می برند. بی انگیزه بودن، داشتن حالت تهاجمی، احساس خستگی دائمی و… از دیگر مشکلاتی است که برخی از خانم ها پیش از قاعدگی دچار آن می شوند. گاهی احساس گناه و افکار منفی به صورت دائمی قبل از قاعدگی به سراغ این خانم ها می آید و این مشکل بسیار ناخوشایند است و می توان برای برطرف کردن تمامی این مشکلات از یک دم نوش دیگر کمک گرفت. نوشیدن دم نوش هوفاریقون به این دسته از خانم ها کمک می کند تا روحیه بهتری داشته باشند و کمتر به مسائل منفی فکر کنند. برای درست کردن این دم نوش کافی است ۲ گرم از گیاه هوفاریقون را در یک استکان آب جوش دم کرده و نوشید.

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “دم نوش هایی برای کاهش مشکلات پیش از قاعدگی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار