دلیل ضربان قلب نامنظم ورزشکاران چیست؟

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 312
دلیل ضربان قلب نامنظم ورزشکاران چیست؟

دلیل ضربان قلب نامنظم ورزشکاران چیست؟

یک بیماری به نام CPVT وجود دارد که بیماری بسیار خطرناکی به شمار می رود. برخی افراد در حین ورزش کردن به دلیل کمبود برخی پروتئین ها در بدن دچار بی نظمی های ضربان قلب می شوند. راه های مختلفی برای افزایش این پروتئین ها وجود دارد. این بیماری در برخی ورزشکاران وجود دارد و در صورتی که درمان نشود می توان زندگی آنها را بسیار تهدید کند. تشخیص کسانی که به این بیماری دچار هستند کمی مشکل است اما محققان به دنبال راهکارهای تشخیص این بیماری هستند.

ضربان قلب نامنظم به دلیل کمبود پروتئین خاص در ماهیچه‌های قلب ایجاد می‌شود. افرادی که این مشکل را دارند در حالت عادی ضربان قلب منظمی دارند، اما به هنگام ورزش ضربان قلب آنها آن قدر نامنظم می‌شود که زندگی آنها را تهدید می‌کند.
نتایج مطالعات انجام شده بر روی موش‌ها در دانشگاه واندربیلت، توضیحی برای این‌که چرا ضربان قلب افرادی که پروتئین CASQ2 در آنها کم است، نامنظم می‌شود پیدا کرده‌اند، این ضربان قلب نامنظم به هنگام ورزش مهلک و خطرناک است.

CPVT بیماری خطرناکی است که به ضربان قلب نامنظم به هنگام ورزش گفته می‌شود. CPVT به دلیل تحریک CASQ2 ایجاد می‌شود که در سلول‌های ماهیچه‌ای قلب یافته می‌شوند. این پروتئین نقش مهمی در منظم کردن انقباض‌های قلب دارد.
محققان آزمایش‌هایی بر روی موش‌هایی که کمبود CASQ2 دارند انجام دادند و دریافتند که به هنگام ورزش این موش‌ها دچار مشکل می‌شوند که باعث نامنظم شدن ضربان قلب آنها می‌شود.

می‌توان از راه‌های مختلف میزان این پروتئین را افزایش داد با این وجود محققان در نظر دارند که بفهمند چرا کسانی که این کمبود را دارند در حال عادی ضربان قلب منظمی دارند اما به هنگام ورزش ضربان قلب آنها نامنظم و حتی باعث مرگ می شود.

منبع : isna

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “دلیل ضربان قلب نامنظم ورزشکاران چیست؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار