دلایل مهم برای داشتن رابطه جنسی

مجموعه: دانستنیهای جنسی, زناشویی تعداد بازدید: 499
دلایل مهم برای داشتن رابطه جنسی

دلایل مهم برای داشتن رابطه جنسی

یکی از نیازهای طبیعی هر زن و مردی در طول مدت زندگی داشتن رابطه ی جنسی می باشد . اصولا رابطه جنسی را میتوان یکی از دلایل مهم ازدواج دانست . در این رابطه مرد و زن ، در یک رابطه عاشقانه به رابطه می پردازند . اما آیا می دانید که چرا باید زن و شوهر با یکدیگر رابطه داشته باشند . میتوان دلایل زیادی را رای این کار نوشت که ما در این مبحث کوتاه ، به ۶ مورد مهم آن اشاره می کنیم که امیدواریم با دانستن این موارد تصمیم بهتری در خصوص ایجاد رابطه جنسی بگیرید.

به گزارش پایگاه خبری «پرشین طب» و به نقل از سایت «سلامانه»، می‌توان این دلایل را برای مفید بودن رابطه جنسی برشمرد :

– کالری می‌سوزاند: مردها موقع رابطه جنسی به‌ طور متوسط حدود ۱۰۱ و زن‌ها حدود ۶۹ کالری می‌سوزانند.

– خواب راحت: بدن بعد از ارضاء، هورمون آرام بخشی به نام پرولاکتین تولید می‌کند. بنابراین حتی اگر قبل از آن خسته نباشید، راحت‌تر به خواب می‌روید.

– کاهش فشارخون و استرس

– تقویت قلب: یک تحقیق در بریتانیا نشان می‌دهد، مردانی که برای ۲۰ سال، هفته‌ای دست‌کم ۲ بار رابطه جنسی داشته‌اند، در مقایسه با آن‌هایی که کمتر از یک‌بار در ماه رابطه جنسی داشته‌اند، کمتر براثر بیماری قلبی جان می‌بازند. بعد از ۱۰ سال، احتمال مرگ ناگهانی گروه اول ۵۰ درصد کمتر از گروه دوم شد؛ البته در ۱۰ سال دوم این فاصله کاهش یافت.

البته دانشمندان می‌گویند، احتمالاً رابطه جنسی به‌طور مستقیم باعث کاهش خطر بیماری قلبی نمی‌شود، بلکه ممکن است افرادی که رابطه جنسی بیش‌تری دارند، درمجموع زندگی سالم‌تری هم داشته باشند.

– تقویت سیستم ایمنی بدن: سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند و مانع از سرماخوردگی معمولی می‌شود.

– درد را کم می‌کند: نتیجه یک بررسی در آلمان نشان داد، حدود ۶۰ درصد از کسانی که سردرد میگرنی داشتند، وقتی موقع درد رابطه جنسی برقرار می‌کردند، یا دردشان کاهش می‌یافت یا کاملاً از بین می‌رفت.

منبع : salamaneh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “دلایل مهم برای داشتن رابطه جنسی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار