دلایل مختلف کبود شدن پوست را می دانید؟

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 667
دلایل مختلف کبود شدن پوست را می دانید؟

دلایل مختلف کبود شدن پوست را می دانید؟

شاید افرادی را دیده باشید که پوست بدن آنها کبود می شود، این مورد بیشتر در خانم ها و دخترها بیشتر اتفاق می افتد. تا به حال با خود فکر کرده اید که چرا پوست بدن با فشار کمی که به آن وارد می شود کبود می شود؟ برخی اوقات کبود شدن پوست نشانه ی ضربه نیست و این موضوع ممکن است بخاطر یک بیماری باشد، در صورتی که می خواهید بدانید و در مورد این موضوع بیشتر مطلع شوید بهتر است تا پایان متن با ما همراه باشید.

کبودی پوست تغییر رنگ قرمز مایل به ارغوانی پوست است که با فشار دادن رنگ آن از بین نمی‌رود و معمولا ناشی وارد آمدن ضربات موضعی به منطقه‌ای از بدن است که به پاره شدن مویرگ‌ها و نشت خون به زیر پوست می‌آنجامد. دلایل متفاوتی ممکن است که باعث شود که فردی به آسانی دچار کبودی پوست ‌شود، هر چند که کبودی پوست لزوما به معنای دچار بودن به بیماری وخیمی نیست.

کبود شدن آسان پوست در درجه اول بخشی از روند طبیعی پیر شدن است. پوست شما با افزایش سن نازک می‌شود و مقداری از چربی‌اش را که در شرایط معمولا از عروق خونی در برابر ضربات محافظت می‌کند، از دست می‌دهد.

داروهای گوناگون ممکن است باعث کبود شدن آسان پوست شوند. از جمله این داروها می‌توان به داروهای کورتیکوستروئیدی مانند پردنیزون و پردنیزولون، داروهای ضدانعقاد، آنتی‌بیوتیک‌ها و برخی از مکمل‌های غذایی مانند روغن ماهی و جینکو اشاره کرد.

کبود شدن آسان گاهی نشانه‌ای یک بیماری یا عارضه بهداشتی است. برای مثال سپسیس (یا عفونت باکتریایی)، بیماری التهابی مزمن، بیماری کبدی، و برخی از انواع سرطان همگی می‌توانند به کبودی آسان پوست بینجامند.

اختلالاتی که توانایی لخته شدن خون را کاهش می‌دهند، مانند هموفیلی و بیماری فون ویلبراند، نیز ممکن است بر فراوانی کبود شدن پوست اثر بگذارند.

در نهایت کبود شدن آسان ممکن است نشانه‌ای از سوءتغذیه یا کمبود مواد غذایی معینی مانند اسید فولیک، ویتامین C، ویتامین  B12  و ویتامین K است.

منبع : hamshahrionline.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “دلایل مختلف کبود شدن پوست را می دانید؟”

  1. نعیمی

    ازمطالب خوبتون بهره بردم.موفق باشید

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار