دلایل خستگی مداوم بدن چیست؟

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 3898
دلایل خستگی مداوم بدن چیست؟

دلایل خستگی مداوم بدن چیست؟

پرشین طب – پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ دلایل خستگی مداوم بدن چیست؟ قصد داریم در این نوشته در مورد خستگی مداوم صحبت کنیم. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که به خستگی مداوم گرفتارید با ما همراه باشید.

دلایل خستگی مداوم بدن چیست؟

ابتلا به برخی بیماری‌ها در مراحل اولیه با ایجاد خستگی در افراد نمایان می‌شود و توجه به این امر می‌تواند از پیشرفت‌ بیماری‌ها جلوگیری کند. کارشناسان هشدار می‌دهند وجود احساس تنبلی، بی‌انگیزگی، بی‌تفاوتی و عدم علاقه به کار می‌تواند در درازمدت نشان‌دهنده ابتلای افراد به بیماری‌های قلبی، افسردگی و حتی سکته مغزی باشد.

به طور معمول بی‌علاقگی و تنبلی نشان‌دهنده افسردگی معنا می‌شود،اما در همه موارد این طور نیست. کارشناسان با تحقیق بر روی افراد مبتلا به انواع بیماری‌ها از جمله بیماری لایم، سندروم خستگی مزمن، بیماری پارکینسون و بیماری MS دریافته‌اند اکثر این افراد دچار خستگی مزمن هستند. خستگی در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی به دلیل کاهش جریان خون به بخش‌های مختلف بدن از جمله عروق مغز است.

دلایل خستگی مداوم

همچنین در افراد مبتلا به بیماری زوال عقل به دلیل تغییرات مغزی افراد معمولاً با علائمی چون بی‌توجهی به محیط اطراف، بی‌انگیزگی و بی‌احساسی مواجه می‌شوند. یکی دیگر از دلایل بی‌احساسی و تنبلی در افراد بروز استرس شدید در آنها است که سبب تغییر در قسمت هیپوتالاموس مغز می‌شود و به این ترتیب سیستم پاداش‌دهی مغز آنها دچار تغییر شده و آنها نسبت به محیط پیرامون بی‌احساس می‌شوند.

کارشناسان در خصوص افراد مسن با سابقه بیماری قلبی، کاهش جریان خون و اختلال در دوپامین را عامل اصلی بی‌انگیزگی نام برده‌اند. بر همین اساس پزشکان به افراد توصیه می‌کنند در صورت مشاهده بی‌علاقگی در افراد سالمند حتماً با پزشک متخصص تماس بگیرند.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “دلایل خستگی مداوم بدن چیست؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار