دلایل استفراغ خونی چیست؟

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 412
دلایل استفراغ خونی چیست؟

دلایل استفراغ خونی چیست؟

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ قصد داریم در این نوشته در مورد دلایل استفراغ خونی صحبت کنیم. علت شایع ایجاد استفراغ خونی در افراد چیست؟ اگر می خواهید بدانید با پرشین طب همراه باشید.

دلایل استفراغ خونی چیست؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که دچار تهوع و استفراغ شده باشید. استفراغ به تنهایی خیلی نگران کننده نیست، اما زمانی که در استفراغ خود خون مشاهده کرده قضیه کمی تفاوت دارد. در ابتدا باید به شما بگویم استفراغ خونی می تواند نشانه مشکل جدی باشد و باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

دلایل استفراغ خونی

رنگ و میزان خون در استفراغ  بسته به شرایط مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال :

ممکن است حجم خون زیاد و به رنگ قرمز روشن باشد. ممکن است رگه هایی از خون به همراه مواد غذایی در استفراغ دیده شود.

ممکن است استفراغ مانند رسوب قهوه باشد، این مورد بدین معناست که خون به مدت چند ساعت در داخل معده باقی مانده است. آندوسکوپیاز جمله روش هایی است که امکان بررسی قسمت های داخلی دستگاه گوارش را با استفاده از لوله ای نرم و انعطاف پذیر و دوربین متصل به آن فراهم می کند. نکته ای که اهمیت دارد این است که باید مشخص شود خون خارج شده همراه با استفراغ  از منشأ معده، مری  یا اثنی عشر است  یا  از راه ریه ها و مجاری هوایی خارج شده  که خود نشانه ای است از یک مشکل متفاوت.

علل شایع استفراغ خونی

استفراغ خونی می تواند ناشی از خون ریزی در مری، معده یا قسمت ابتدایی روده کوچک (دئودنوم) باشد. علت مشاهده استفراغ خونی و احساس سوزش و درد در شکم، می تواند ناشی از زخم معده یا التهاب شدید مخاط معده (گاستریت) باشد. خون ریزی زمانی اتفاق می افتد که زخم یا التهاب، به شریان ها آسیب وارد کند.

دیگر علل استفراغ خونی

اختلالات خونی مانند کاهش سطح پلاکت ها در خون، لوسمی، هموفیلی
سرطان مری یا سرطان معده

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “دلایل استفراغ خونی چیست؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار