دلایلی که شما را متقاعد می کند شکلات مصرف کنید

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 298
دلایلی که شما را متقاعد می کند شکلات مصرف کنید

دلایلی که شما را متقاعد می کند شکلات مصرف کنید

شکلات یکی از انواع تنقلات بسیار خوشمزه ای محسوب می شود که سرشار از انرژی است. هر چه درصد کاکائویی که در آن استفاده شده بیشتر باشد سالم تر و در عین حال سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مفید بیشتری برای بدن می شود. طی تحقیقاتی که در این مورد انجام شده، نشان می دهد که روزانه مصرف یک تکه کوچک شکلات تلخ با درصد بالای ۷۵درصد کاکائو می تواند بسیار سودمند باشد. ولی دقت کنید نباید در مصرف آن زیاده روی کنید و مصرف بیش از حد آن می تواند برای سلامتی تان مضر باشد.

۱/ شکلات تلخ منبع غنی از آنتی اکسیدان است. به همین دلیل مصرف آن باعث نرم شدن پوست و کاهش خشکی آن می شود. خوردن شکلات تلخ، گردش خون در صورت را افزایش می دهد که این امر باعث رسیدن اکسیژن و مواد معدنی به پوست می شود.

۲/ مصرف شکلات تلخ بالای ۷۵ درصد کاکائو، به خاطر داشتن فیبر و پروتئین بالا، اشتهای کاذب را کم می کند و به همین دلیل باعث کاهش وزن می شود.

۳/ مصرف یک تکه شکلات تلخ باعث کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب در بدن می شود. به همین دلیل خطر ابتلا به سکته قلبی و همچنین تصلب شرایین را کاهش می دهد.

۴/ جالب است بدانید بود کردن شکلات تلخ باعث تولید هورمون ضد گرسنگی به نام گریلین می شود و می گویند تاثیر آن تا یک ساعت باقی می ماند.

۵/ مصرف شکلات تلخ خون رسانی به مغز را افزایش می دهد؛ در نتیجه قدرت تمرکز را زیاد می کند و باعث بهبود فعالیت ذهنی می شود. پس مصرف این شکلات در دوران سالمندی و برای جلوگیری از فراموشی بسیار مفید است.

۶/ مصرف شکلات تلخ به دلیل داشتن ترکیبات ضد التهابی برای جلوگیری از التهاب عروق بسیار مفید است، انعطاف پذیری رگ های خونی را افزایش می دهد و باعث آرامش سلول های رگ های خونی هم می شود.

۷/ مصرف این نوع شکلات برای افراد دارای کم خونی بسیار مفید است.

۸/ شکلات تلخ یک نوع داروی ضد سرفه هم محسوب می شود

۹/ مصرف یک تکه کوچک از این شکلات فشار خون بالا را پایین می آورد.

۱۰/ مصرف روزانه یک تکه شکلات تلخ باعث کاهش استرس و افزایش احساس آرامش می شود.

منبع : مجله تندرستی

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “دلایلی که شما را متقاعد می کند شکلات مصرف کنید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار