دستور تهیه نان لوله ای خوشمزه

مجموعه: آشپزی, اختصاصی سایت, دستور پخت تعداد بازدید: 965
دستور تهیه نان لوله ای خوشمزه

دستور تهیه نان لوله ای خوشمزه

حتما برای تان پیش آمده بعضی روزها دوست ندارید غذای تکراری درست کنید و دل تان یک غذای جدید و خوشمزه می خواهد. غذایی که هم متفاوت و هم پر از خاصیت در ضمن باب طبعتان هم باشد. پیشنهاد ما یک غذای ترکیه ای است که همه این ویژگی ها را با هم دارد. در این پست دستور تهیه نان لوله ای خوشمزه را به شما آموزش می دهیم.

طرز تهیه

۱/ ابتدا پنیر را کاملا خرد کنید و آن را کنار بگذارید. برگ های جعفری را بشویید و در سبدی بریزید تا آب آنها کاملا گرفته شود. سپس آنها را ریز خرد کنید. سپس در ظرفی آنها را با هم مخلوط کنید. تخم مرغ ها را هم به آنها اضافه کنید و خوب هم بزنید تا به طور یکدست با هم مخلوط شوند. مخلوط را کنار بگذارید.

۲/ حالا نان لواش را به صورت مثلت های بزرگ برش دهید. روی سطحی پهن کنید، با دست کمی سطح نان را خیس کنید. تقریبا در انتهای قسمت مثلثی نان به صورت افقی مخلوط جعفری را به اندازه یک ق س بریزید. حالا گوشه های نان را روی مواد بگذارید و سپس لبه ی پایینی نان را روی مواد بگذارید و آن را به آرامی لوله کنید و قسمت بالایی نان را با دست خیس کنید و به قسمت پایین آن بچسبانید. هر تعداد که می توانید به همین شکل آماده کنید و کنار بگذارید.

۳/ تابه را روی حرارت قرار دهید و داخل آن روغن بریزید. به مقداری که نان های لوله ای کاملا داخل آن سرخ شوند. وقتی روغن کاملا داغ شد نان های لوله ای را داخل آن بریزید و تمامی سطح آن ها را سرخ کنید. سعی کنید تمامی سطح نان خوب سرخ شود. دقت کنید که مرتب آنها را جابه جا کنید تا نسوزد.

۴/ بعد از اینکه نان لوله ای کاملا سرخ شدند آنها را از تابه در آورید و در سطح فلزی مشبک یا داخل سبد فلزی قرار دهید تا روغن اضافی آنها گرفته شود. سپس آنها را در ظرف مخصوصی که برای سرو کردن آماده کرده اید بریزید. سپس با برگ های نعنا ظرف تان را تزیین کرده و سرو کنید.

مواد لازم

۳۰۰ گرم پنیر فتای ریز شده

۲۰۰ گرم جعفری خرد شده

۱ عدد تخم مرغ

به میزان لازم نان لواش نازک

به میزان لازم آب

یک لیوان روغن آفتابگردان

برگ های نعنا جهت تزیین

نکته

در ترکیه این غذا با خمیرهای بسیار نازکی تهیه می شود که خودشان این خمیر را تهیه می کنند که ما در این جا از نان لواش نازک استفاده می کنیم.

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “دستور تهیه نان لوله ای خوشمزه”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار