دستور تهیه ماسک آب جعفری مخصوص پوست

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 563
دستور تهیه ماسک آب جعفری مخصوص پوست

دستور تهیه ماسک آب جعفری مخصوص پوست

همانطور که می دانید یکی از راه های تقویت پوست و جلوگیری از چین و چرک های آن استفاده از ماسک های متعددی است که در اختیار عموم مردم قرار دارد می باشد . ماسک های صورت را می توان به روش های مختلفی ساخت و استفاده کرد . ماسک آب جعفری هم یکی از این دست ماسک ها محسوب می شود که برای پوست صورت بسیار مفید است . ما در این پست به آموزش درست کردن ماسک آب جعفری می پردازیم . . .

فواید آب جعفری برای پوست:

آب جعفری، شامل بتا کاروتن و ویتامین A است. زخم پوستی را سریع بهبود میدهد . آب جعفری برای تسکین کبودی  زیر چشم و کاهش تورم بسیار موثر است. . بعلت داشتن کلروفیل و  مقادیر بالایی از ویتامین کا برای کاهش تورم اطراف چشم بسیار مفید است  یک قاشق غذا خوری از آب جعفری  را به ماست اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و با پنبه توپی به زیر چشم بزنید این کار را دو بار در هفته انجام دهید .
آب  جعفری آکنه ، جوش، عفونت های پوستی را درمان کرده و پوست  را ضدعفونی میکند . آب جعفری دارای اثرات ضد میکروبی و ضد قارچی است . آب جعفری، روغن زیتون و یا روغن بادام،  را امخلوط کرده  به پوست بمالید  پس از ۳۰ دقیقه با آب بشوئید برای التیام پوست بسیار مفید است.
آب جعفری  پوست را باز سازی کرده قرمزی و جوش پوست را از بین می برد.
برای لکه های تیره روی پوست و سفید شدن  رنگ پوست  سودمند است. برای این کار، آب جعفری، ۳ قاشق چای خوری عسل و۱ قاشق آب لیمو را ترکیب کرده چربی آن پوست را متعادل میکند

دستور تهیه ماسک  آب جعفری:

۱ فنجان آب جعفری،
۱ قاشق چای خوری بلغور جو دوسر،
۴ قاشق چای خوری عسل،
۳ قاشق غذاخوری ماست.

آماده سازی و کاربرد:

 همه مواد را در مخلوط کن ریخته و پوست ر ا با این مخلوط به مدت ۱۵ دقیقه بدون حرکت صورت مالش دهید. سپس پوست را با آب سرد بشوئید. سلولهای مرده پوست صورت از بین رفته . برای پاک کردن لایه های انباشته  شده از غبار سه بار در هفته این کار را انجام دهید.

چگونه آب جعفری تهیه کنیم؟

برای آماده  کردن آب جعفری از ساقه های جعفری استفاده میکنیم. ۱ لیتر آب را می جوشانیم ساقه های جعفری به اندازه یک دسته  را ریخته دو سه دقیقه بجوشد سپس آب آن را صاف کرده و بعنوان ماسک استفاده میکنیم.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “دستور تهیه ماسک آب جعفری مخصوص پوست”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار