دستور العمل های پیشگیری از بیماری اسکیزوفرنی

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 14
  • ورودی گوگل : 37
  • تعداد کل مطالب : 4632
  • بازدید امروز : 1557
  • بازدید دیروز : 2154
  • بازدید این هفته : 11395
  • بازدید این ماه : 33313
  • بازدید کل : 6726350
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

دستور العمل های پیشگیری از بیماری اسکیزوفرنی

بیماری های پیچیده ی زیادی وجود دارد که یکی از آنها به طور حتم اسکیزوفرنی نام دارد. که برخی از ژن ها تحت تاثیر قرار می دهد. محققان در همه حال تلاش خواهند کرد تا جلوی بروز این بیماری را بگیرند. از این بیماری بعنوان بیماری که ازثی است نام برده می شود. اما بیمارانی وجود دارند که هیچ سابقه و پیشینه ای در خصوص وراثت نداشته اند. ما در این مطلب می خواهیم عواملی که ممکن است این بیماری را بوجود آورد توضیح دهیم.

این عوامل عبارتند از:

مشکلات بارداری

عفونت، استرس، بارداریهای پرخطر از جمله  فشار خون بالا، تورم دست و پا و میزان بالای پروتئین در ادرار مادر- که در صورت عدم درمان به موقع میتواند منجر به خطرات جدی برای مادر و کودک شود. به عنوان عوامل افزاینده احتمال بروز این بیماری گزارش شده اند. افسردگی یا تنشهای سنگین روانی برای مادر در دوران بارداری ، پیش زمینه بروز اسکیزوفرنی در کودک را فراهم میکند.

تجربیات در سنین کودکی

آسیب های مغزی، سوء استقاده های جنسی و آسیب های ضربه ای جدی در سنین پایین میتوانند به طور چشمگیری احتمال بیماری را افزایش دهند.

” آسیب های ضربه ای در  کودکان  قبل از ۱۶ سالگی احتمال ابتلا را ۳ برابر و در موارد جدیتر تا  ۵۰ برابر افزایش میدهد.”

استفاده از داروهای مخدر

استعمال طولانی مدت و در سنین پایین داروهای توهم زا و مخدر چون ماریجوانا.

پیشگیری از اسکیزوفرنی

از مواد مخدر استفاده نکنید: این موضوع به طور ویژه ای برای نوجوانان مهم است. داروهای شیمیایی و نوشیدنی های الکلی خطر بیماری های روانی از جمله اسکیزوفرنی را افزایش میدهد.

از سوء استفاده های فیزیکی با آسیبهای فیزیکی پرهیز کنید: در این گونه موارد تقاضای کمک نمایید.

اجتماعی باشید: روابط اجتماعی قوی تاثیر به سزایی در ارتقا سطح سلامتی دارد. در صورتی که در ریسک ابتلا به اسکیزوفرنی هستید، روابط اجتماعی میتواند با کاهش استرس، افزایش روحیه و سرگرم شدن شما مفید باشد. تشویق نوجوانان به ارتباطهای صمیمانه با دوستان و پرهیز از انزوا بسیار حائز اهمیت است.

مدیریت استرس: استرس های مزمن و اضطراب برای سلامت افراد با پیش زمینه بیماری اسکیزوفرنی بسیار نامطلوب است.

از بدن خود مراقبت نمایید: تغذیه مناسب و ورزش عوامل بسیار مهمی هستند. ایمن سازی فعالیتهای فیزیکی نیز باید مورد توجه قرار گیرند، به عنوان مثال استفاده از کلاه ایمنی و گاردهای ایمنی در حین فعالیت هایی نظیر دوچرخه سواری جهت اجتناب از آسیبهای احتمالی به ناحیه سر.

روغن ماهی استفاده نمایید: تحقیقات جدید نشان داده اند که استفاده از روغن های چرب حاوی امگا ۳ ( موجود در روغن ماهی) احتمال تشدید بیماریهای روانی را کاهش میدهد و یا حتی از بروز آن در کودکان با پیش زمینه اسکیزوفرنی در خانواده جلوگیری می کند.

در صورتیکه باردار هستید از خود بسیار مراقبت نمایید: مراقبتهای مناسب بارداری با کاهش اثر استرس و عفونت بر جنین میتواند احتمال بارداری های پرخطر را کاهش دهد.

به روان پزشک مراجعه کنید: در صورت مشاهده هرگونه نشانه های اسکیزوفرنی همچون سوء ظن یا افکار غیرمعمول بیمارگونه ، به پزشک روان شناس مراجعه نمایید. تشخیص و مداوا در مراحل اولیه بیماری کمک بسیار بزرگی در به حداقل رساندن تاثیرات نامطلوب بیماری بر کار، تحصیلات و زندگی اجتماعی دارد.در این نوع درمان، روان پزشک آموزش دیده با شناسایی الگوهای افکار منفی در بیمار، جهت تشخیص بیماری اقدام می کند.

مثبت اندیش باشید: وجود پیش زمینه های وراثتی اسکیزوفرنی در خانواده، به معنای ابتلای حتمی به این بیماری نمی باشد. ۸۵% موارد با زمینه وراثتی اسکیزوفرنی به این بیماری مبتلا نمی شوند.

منبع : shafajoo

  • تعداد بازدید : 1,010
  • زمان انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۳
persianteb


*