دستوراتی برای استفاده از عسل در خانه – بخش اول

مجموعه: اختصاصی سایت, تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 367
دستوراتی برای استفاده از عسل در خانه – بخش اول

دستوراتی برای استفاده از عسل در خانه – بخش اول

هزاران سال است که عسلی یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی انسان هاست. همه جا از فواید عسل حرف زده اند: از کتاب های کهن تاریخی تا آزمایشات بالینی در دنیای مدرن، عسل خواص ضدقارچ و ضدباکتری هم دارد. شیرینی بیش از حد عسل با تولید آب اکسیژنه و دیگر فعل و انفعالات شیمیایی ضد باکتری، باکتری ها را بی آب می کند. عسل رشد بافت های بدن را با کمک به شکل گیری عروق خونبی جدید، کلاژن و سلول های مخاطی، تسریع می کند. ترکیب عسل با گیاهان و میوه های دیگر، ویژگی های درمانی این ماده را تقویت می کند. راه های بی شماری برای استفاده از عسل در درمان های خانگی وجود دارد. از این دستورات می توانید هنگام درد یا ناراحتی های مزمن بهره ببرید. البته حواس تان باشد عسل با همه خواصش، منبع بسیار غنی از قند است. پس قبل از خوردن آن حتما با پزشک تان مشورت کنید.

شربت عسل و مرکبات: تسکین گلودرد و آنفلوانزا

معجون فوق العاده ای از عسل و مرکباتف به تسکیم گلودرد کمک می کند. در این ترکیب گیاهی مثل چای خاصیت ضدالتهابی دارند و عسل نیز به نرمی گلو و خلاصی از باکتری ها کمک می کند.

لیمو و عسل: ضد سرماخوردگی

ترکیب عسل و لیمو تب را پایین می آورد و علائم مربوط به سرماخوردگی معمولی را کاهش می دهد.

دارچین و عسل: حال خوش

اتحاد دارچین و عسل کلا حال شما را بهتر می کند، چون هم با فشار خون می جنگد و هم خطر بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

زنجبیل و عسل: ضد معده درد

عملکرد زنجبیل در کاهش التهاب با کند کردن گذرگاه های درگیر آن، مثل داروهای غیر استروئیدی است. زنجبیل گردش خون را نیز افزایش می دهد و ترکیبش با عسل برای یک معده به هم ریخته واقعا ایده آل است.

میخک و عسل: ضددندان درد

میخک ماده بی حس کننده ای به اسم اوژنول در خود دارد که مثل عسل ضدعفونی کننده هم هست و به از بین بردن جرم های موثر در عفونت دندان نیز کمک می کند. میخک بیست برابر منابع دیگر اوژنول دارد.

سرکه سیب و عسل: ضد رفلاکس

ثابت شده که این ترکیب عجیب به درمان رفلاکس کمک می کند، چرا که سرکه سیب گوارش و جذب مواد معدنی را تسهیل می کند که نقش مهمی در کاهش رفلاکس اسید معده دارد. چنین معجونی را می توان روزانه مصرف کرد تا نتیجه دهد.

شیر، پرتقال و عسل: نرم کننده پاشنه پا

ترکیب عسل، شیر و پرتقال به درمان پاشنه خشک و ترک خورده کمک می کند. شیر ویتامین A دارد که به بازسازی و سالم سازی پوست کمک می کند. پرتقال هم پوست خشک را از بین می برد.

عسل و شکر خام: ضدخشکی پوست

بافت ویژه شکر خام، آن را برای داشتن پوست خشک ایده آل کرده است و ترکیبش با عسل، یک لایه بردار مرطوب کننده برای پوست محسوب می شود.

ماسک صورت عسل و ماست: ضدآکنه و جوش

ماست سرشار از پروبیوتیک هاست، پس التهاب را کاهش می دهد و PH پوست را به حد طبیعی آن بازمی گرداند. ترکیب ماست با عسل ویژگی های ضدالتهاب آن را برای مبارزه با آکنه افزایش می دهد.

عسل و آب نارگیل: استحکام عضلات

از دست دادن آب، دلیل اصلی ضعف عضلانی است و نارگیل سرشار از الکترولیت هایی است که جلوی این اتفاق را می گیرد. ترکیب عسل و نارگیل باعث افزایش انرژی ماهیچه ها می شود.

عسل و شکر: زخم پای ورزشکار

عسل و شکر با هم طوری عمل می کنند که قارچ و خشکی معمول در پای ورزشکاران را کم می کنند.

ادامه دارد …

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “دستوراتی برای استفاده از عسل در خانه – بخش اول”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار