در مورد خواص پوست لیموترش بیشتر بدانید

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 190
در مورد خواص پوست لیموترش بیشتر بدانید

در مورد خواص پوست لیموترش بیشتر بدانید

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ در مورد خواص پوست لیموترش بیشتر بدانید می خواهیم در این نوشته در مورد خواص پوست لیموترش مطالبی را برای شما قرار دهیم. به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

در مورد خواص پوست لیموترش بیشتر بدانید

بسیاری از ما درباره خواص مفید و ارزش غذایی پوست لیمو اطلاعی نداریم، بنابراین بهتر است قبل از دور انداختن پوست لیمو کمی به خواص آن فکر کنیم، چرا که حتی پوست لیمو نیز بسیار مفید است. ارزش غذائی پوست لیمو ترش برای سلامت بسیار زیاد است. پوست لیمو ۵ تا ۱۰ برابر آب لیمو ویتامین دارد. از جمله خواص لیموترش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

پیشگیری از سرطان پوست: پوست لیموترش حاوی میزان بالا لیمونن است که می تواند از ابتلا به سرطان پوست پیشگیری کند. کنترل وزن: میزان بالا پلی فنول های موجود در پوست لیمو می تواند به حفظ وزن سالم کمک کند. همچنین می تواند به خلاصی از چربی های اضافی تجمع یافته در کبد هم کمک کند.

در مورد خواص پوست لیموترش

خواص بی نظیر لیمو ترش! شیمی درمانی کاملا طبیعی!

در مورد خواص پوست لیموترش بیشتر بدانید

افزایش مقاومت انسولین: زمانیکه بدن قادر به واکنش به عملکرد هورمون انسولین نباشد، میزان قندخون افزایش یافته که منجر به شرایطی موسوم به پیش دیابت می شود. پوست لیموترش می تواند موجب تقویت مقاومت انسولین شود. چراکه حاوی پلی فنول های است که با هدف قراردادن تجمع چربی در ناحیه شکمی به بهبود این مشکل کمک می کند.

پیشگیری از سرطان روده: پوست مرکباتی نظیر لیمو و پرتقال حاوی خواص ضدسرطانی قوی ای هستند. آنها حاوی مقادیر زیاد فلاوونوئیدهای موسوم به پلی متوکسی فلاوون هستند که رشد تومور درروده را هدف قرار می دهند. همچنین سرشار از هسپریدین و دیوسمین هستند که به پیشگیری از ابتلا به سرطان کمک می کنند.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “در مورد خواص پوست لیموترش بیشتر بدانید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار