درمان یبوست با طب سنتی!

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 575
درمان یبوست با طب سنتی!

درمان یبوست با طب سنتی!

دانستنی های کاربردی برای مقابله با یبوست نام عنوانی است که چندی پیش در سایت پرشین طب قرار گرفت. راه های مختلف برای درمان یبوست وجود دارد. یکی از این راهها خواندن مطالبی است که طب سنتی به آن اشاره می کند. طب نوین و طب سنتی مکمل هم می باشند. متخصص طب سنتی می گوید: مصرف خاکشیر، زیتون، کاهو، کرفس، گشنیز و عرق کاسنی با عسل می تواند در درمان بیماری یبوست بسیار موثر باشد.

حمید افراسیابی راههای درمان یبوست را از دیدگاه طب سنتی، اعلام کرد و گفت: خوردن یک لیوان خاکشیر هنگام صبح، مصرف یک لیوان آب کرفس با آب هویج و همچنین مصرف عرق کاسنی با عسل برای رفع یبوست توصیه می شود. وی ادامه داد: مخلوطی از پودر گل سرخ با ماست بدون چربی، مصرف زیتون همراه با غذا و خوردن روزانه سبزی شوید، جعفری، کاهو و گشنیز مفید است.

این متخصص طب سنتی افزود: مصرف صبحانه و شام سبک به رفع یبوست کمک می کند.همچنین خوردن گیاه آلوئه ورا توصیه می شود چون این گیاه تقویت کننده معده و روده و سرشار از ویتامین A، B1، B2، B6، است.آلوئه ورا تنظیم کننده هضم غذا است و دفع مواد زائد از روده را آسان می کند.

افراسیابی گفت: گشنیز نیز در رفع یبوست موثر است. این سبزی تقویت کننده معده و ضد باکتری معده و روده است. وی تصریح کرد: بادرنجبویه نیز از خانواده نعناع است و ویتامین‌های A، B و C دارد و تقویت کننده معده و روده بوده و صفرا را از بین می‌برد.

افراسیابی بر مصرف کاهو به دلیل داشتن مواد معدنی، ید و کلسیم برای رفع یبوست تأکید کرد و گفت: مصرف روزانه زیتون و انجیر خشک نیز توصیه می شود.

منبع : seemorgh.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “درمان یبوست با طب سنتی!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار