درمان گرفتگی انگشت پا با این روش ها

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 72
درمان گرفتگی انگشت پا با این روش ها

درمان گرفتگی انگشت پا با این روش ها

پرشین طب – سلامت جسمی | به گزارش پرشین طب؛ علت گرفتگی انگشت پا چیست؟ آیا برای شما گرفتگی انگشت پا رخ داده است؟ درمان گرفتگی انگشت پا با این روش ها ممکن است. می خواهیم در این نوشته در مورد گرفتگی انگشت پا و درمان آن صحبت کنیم. در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با پرشین طب همراه باشید.

درمان گرفتگی انگشت پا با این روش ها

برای درمان گرفتگی انگشت پا کفش مناسب انتخاب کنید
مسیر کاهش اسپاسم های دردناک عضلانی با انتخاب کفش مناسب آغاز می شود. انتخاب کفش مناسب با توجه به شرایط جسمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طور معمول، انتخاب کفشی که متناسب با قوس پا بوده و نه خیلی سفت و نه خیلی انعطاف پذیر است توصیه می شود. کفش مناسب این احساس را در انسان ایجاد می کند که در حال راه رفتن روی هوا هستید. به جای استفاده از کفش های پاشنه بلند، استفاده از نمونه های تخت را مد نظر قرار دهید.

برای درمان گرفتگی انگشت پا آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنید
زمانی که موضوع درمان گرفتگی های پا و انگشتان پا مطرح می شود، تامین آب مورد نیاز بدن اهمیت ویژه ای دارد. پر کردن ذخایر الکترولیت ها پس از ورزش و مصرف مواد غذایی سرشار از پتاسیم و کلسیم نیز مهم است.

درمان گرفتگی انگشت پا

برای درمان گرفتگی انگشت پا هوشمندانه ورزش کنید
اگر خیلی زیاد ورزش می کنید می توانید با تغییر برنامه خود استرس و فشار غیر ضروری را از روی بدنتان بردارید. اگر به میزان کافی ورزش نمی کنید نیز باید میزان فعالیت جسمانی خود را افزایش دهید. کم تحرکی موجب ضعف عضلات و کاهش گردش خون می شود. همان گونه که شرکت در دو ماراتن برای شما خوب نیست، ورزش نکردن نیز به همان اندازه مضر خواهد بود. رعایت حد اعتدال در هر چیزی بهترین گزینه است.

برای درمان گرفتگی انگشت پا  حرکات کششی را فراموش نکنید
انجام حرکات کششی پا که بی نیاز از حمل وزن هستند می تواند به پیشگیری از گرفتگی های عضلانی کمک کند. با افزایش سن، فعال نگه داشتن پاها برای حفظ دامنه حرکت آنها اهمیت دارد. انجام ماساژ و حمام گرم نیز به تسکین عضلات کمک خواهند کرد.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “درمان گرفتگی انگشت پا با این روش ها”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار