درمان فوری سوزش چشم در اثر ریخته شدن فلفل در آن

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 6562
درمان فوری سوزش چشم در اثر ریخته شدن فلفل در آن

درمان فوری سوزش چشم در اثر ریخته شدن فلفل در آن

همگی ما با فلفل آشنا هستیم . فلفل تند را می توان به صراحت گفت که اکثرا دوست می دارند و در انواع و اقسام غذا بکار می برند ، مخصوصا اگر به فست فود ها مراجعه کنید استفاده از فلفل های تند را بارها و بارها مشاهده می کنید . اما آیا میدانید که اگر فلفل به صورت اتفاقی در چشمانتان بریزد باید چه عکس العملی نشان دهید ؟! راه مقابله با آن را می دانید ؟! سوزش چشم میتواند برایتان دردسر ساز شود و ناراحتی هایی را برای شما به همراه داشته باشد . اما سوزش چشم را براحتی میتوان درمان کرد . ما در این پست میخواهیم راهکارهایی را به شما بگوییم که بتوانید ، زمانی که این اتفاق برایتان رخ داد با آن مقابله کنید :

شیر

شیر به خنثی کردن کپسایسین در فلفل کمک می کند که باعث احساس سوزش  می شود. تا زمانی که چشمتان بهتر شود مرتب بارها و بارها با شیر بشوئید.

محلول سالین

شما می توانید با یک محلول سالین چشم های خود را بشوئید. روش دیگر چشمک زدن و شستشو چشم است. از دست زدن به چشم جدا خودداری کنید، زیرا که فقط می تواند باعث افزایش درد شود.

اگر شما هیچ چیز دیگری در دسترس ندارید، سعی کنید با آب سرد چشمها را بشوئید. شما با عجله بطرف سینک رفته و در کاسه  آب سرد ریخته چشمها را داخل آن باز و بسته کنید. این کار برای بار اول دشوار خواهد بود، بنابراین سعی کنید چشمک بزنید.

اگر همچنان چشمتان درد میکند یک حوله مرطوب سرد بر چشم قرار دهید تا درد را کاهش و تورم  را از بین ببرد. شستن فوری دستها بسیار مهم است.

با استفاده از صابون دستها را بشوئید. پس از صابون زدن دستها را با الکل بشوئید

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “درمان فوری سوزش چشم در اثر ریخته شدن فلفل در آن”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار