درمان عفونت های تنفسی با گیاه جینسینگ

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 380
درمان عفونت های تنفسی با گیاه جینسینگ

درمان عفونت های تنفسی با گیاه جینسینگ

حتما تابحال نام گیاه جینسینگ را شده اید! حداقل در فیلم های کره ای این گیاه بسیار کاربرد دارد مخصوصا فیلمهای قدیمی کره ای. همانطور که شاید متوجه شده اید این گیاه در آسیای شرقی و حتی در شمال آمریکا یافت می شود. مردمان کشورهایی همچون چین، کره، تایلند و حتی سرخ پوستان آمریکایی از جینسینگ استفاده می کنند. از موارد مصرف این گیاه می توان به درمان ریزش مو اشاره کرد. ما در این مطلب می خواهیم موارد استفاده بیشتری را از این گیاه به شما عزیزان بگوییم.

ریشه‌های جینسینگ فقط در فصل پاییز جمع‌آوری می‌شوند چرا که فقط دراین حالت است که می‌توانند حالت گوشتی و ظاهر مناسب و مطبوع خود را حتی پس از خشک شدن نیز حفظ کنند.

اگر بطور مکرر دچار عفونت‌های تنفسی می‌شوید، می‌توانید از حالا بطور روزانه از جینسینگ استفاده کنید. تحقیق جدیدی که در مجله تغذیه منتشر شد، نشان می‌دهد که مصرف منظم جینسینگ قبل از فصول پاییز و زمستان که پر از میکروب هستند، می‌تواند به جلوگیری از سرماخوردگی، آنفولانزا و ویروس سنسیتیال تنفسی(RSV) کمک کند.

از آنجا که هنوز واکسنی برای RSV وجود ندارد و واکسن‌های آنفولانزا نیز ۱۰۰% موثر نیستند، محققان تصمیم گرفتند درباره عصاره جینسینگ قرمز که ثابت شده تقویت کننده سیستم ایمنی است، تحقیق کنند. (توانایی جینسینگ در کمک به پیشگیری از سرماخوردگی، در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۶ مشخص شد و تحقیقات پیشین نیز نشان می‌دهد که جینسینگ در برابر RSV و آنفولانزا، فعالیت ضد ویروسی دارد).

در این مطالعه جدید، دکتر سانگ مو کانگ، استاد موسسه علوم پزشکی در ایالت جورجیا که متخصص تولید واکسن مقابله با بیماری‌های باکتریایی و ویروسی مانند RSV و آنفولانزا است، متوجه شد که عصاره جینسینگ قرمز از بقای سلول‌های اپیتلیال ریه افرادی که به انفولانزا مبتلا شده‌اند، محافظت می‌کند. درمان با عصاره جینسینگ قرمز، میزان گسترش ژن‌هایی که باعث التهاب می‌شوند را کاهش می‌دهد.

چندین گونه از جینسینگ و انواع عصاره جینسینگ وجود دارد اما برای مقابله با آنفولانزا، کانگ، جینسینگ قرمز کره‌ای را توصیه می‌کند که یک عصاره درمانی ریشه جینسینگ است. او می‌گوید: جین سنوزیدها، مواد تشکیل دهنده فعال در جینسینگ قرمز کره‌ای هستند که به بدن برای مقابله با استرس، بیماری و خستگی کمک می‌کنند. این مواد دارای خواص ضدالتهابی، آنتی اکسیدانی و حتی خاصیت ضد سرطانی هستند.

منبع : healthmag.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “درمان عفونت های تنفسی با گیاه جینسینگ”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار