درمان ساده گرفتگی صدا با این سه روش فوق العاده

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 426
درمان ساده گرفتگی صدا با این سه روش فوق العاده

درمان ساده گرفتگی صدا با این سه روش فوق العاده

ممکن است به دلایل مختلفی تن صدای افراد تغییر کند. دلایلی مانند سرماخوردگی که یکی از شایع ترین آنهاست. گاهی اوقات این تغییر صدا، عذاب آور خواهد بود و خود و دیگران را اذیت می کند. اگر شما هم به تغییر تن صدا که به آن گرفتگی صدا هم می گوییم، همراه این پست با باشید تا سه درمان ساده اما فوق العاده ای برای شما بازگو کنیم.

درمان گرفتگی صدا با زنجبیل
برای استفاده از زنجبیل جهت درمان گرفتگی صدا، ریشه‌ی یک زنجبیل کوچک را بکنید. بعد تکه‌های کوچک بریده‌ی آن را به اندازه‌ی یک سکه در یک قابلمه آب بگذارید. تا وقتی که رنگ‌شان به زرد کم‌رنگ یا خرمایی روشن رسید بگذارید بپزد. بعد می‌توانید با آن چای درست کنید.

آب پیاز
غرغره‌ی آب ِ پیاز، لیمو و یا عسل می‌تواند گرفتگی صدایتان را درست کند. برای درست کردن آب پیاز کافی ا‌ست یک پیاز بزرگ را به سه قسمت بریده و آن را به چهار تا پنج لیوان آب اضافه کنید و بعد تا حدی که نیم‌جوش شود و حالت آبکی پیدا کند بگذارید بپزد. بعد پنج تا شش قاشق از این محلول را به یک لیوان آب گرم اضافه کرده و غرغره کنید.

درمان با شلغم و عسل
در کتاب «دایره المعارف درمان خانگی» نوشته دکتر مورای آمده برای استفاده از این روش، یک شلغم سفید را به شکل مارپیچ ببرید و عسل را به آن اضافه کنید. تکه‌ها را مثل محتویات ساندویچ کنار هم بچسبانید. حالا دوباره از طول آنها را ببرید و دوباره به آن عسل اضافه کنید. حالا یک رشته‌ی شسته شده و تمیز را برداشته و آنها را به هم بدوزید. بعد از آنکه گذاشتید ۱۲ تا ۱۴ ساعت به آن وضعیت بماند می‌توانید ببینید که عصاره‌ی شلغم و عسل در بالای فنجان جمع می‌شود. برای درمان گرفتگی صدا می‌توانید آن را در آب گرم مخلوط کرده و روزی سه بار میل کنید.

غرغره‌ی خانگی
یک قاشق رازیانه به یک لیوان آب اضافه کرده و با آن مخلوط کنید. حالا میزان مساوی شیرین‌بیان و قند را خرد کرده و به آن اضافه کرده و ترکیب را داخل بطری بریزید. یک‌چهارم تا یک‌دوم قاشق از آن را می‌توانید به وقت نیاز استفاده کنید. موقع غرغره بگذارید کمی این محلول در دهان‌تان بماند و بعد آن عمل را انجام دهید.

منبع : pezeshketo.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “درمان ساده گرفتگی صدا با این سه روش فوق العاده”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار