درمان خانگی افتادگی پلک

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 460
درمان خانگی افتادگی پلک

درمان خانگی افتادگی پلک

انجام دادن حرکات ورزشی در خانه یکی از شیوه هایی است که هر فردی می تواند براحتی و بدون خرج هزینه ای انجام دهد تا به مشکلات جسمی و حتی روحی خود کمک کند . یادگیری چند فن از فنون ورزشی و تجرکی مطمئنا کمک شایانی به بالا رفتن روحیه افراد می کند . یکی از مشکلاتی که معمولا در خانم ها از حساسیت بیشتری برخوردار است ، زیبایی چهره می باشد . افتادگی پلک ها یکی از عوامل تهدید کننده زیبایی چهره است و معمولا خانم ها می کوشند تا آنرا برظرف کنند . در این پست چند تمرین برای تقویت پلک خواهیم گفت که می توانید با انجام آن کمک شایانی به خود کنید.

دو انگشت خود را در دو طرف شقیقه ها قرار داده و کمی فشار دهید. بلافاصله چشم ها را باز و بسته کنید.این تمرین را ۱۰ بار تکرار نمایید.

– صاف بنشینید و اول به روبه رو نگاه کنید.چشم ها را باز نگه داشته و بدون حرکت سر، به بالا و پایین نگاه کنید.

– صاف بنشینید و به روبه رو نگاه کنید.درست همانند تمرین قبل، چشم ها را باز نگه داشته و بدون حرکت سر، به چپ و بعد به راست نگاه کنید.

– صاف بنشینید و چشم ها را ببندید. در همین حالت بدون حرکت سر، اول به چپ و بعد به راست نگاه کنید.

– محلی راحت مثل جلو آیینه را انتخاب کنید.انگشت اشاره را زیر دو ابرو قرار داده و به آرامی ابرو را به سمت بالا و مخالف استخوان ابرو بکشید.حالا پلک بالا را کمی پایین بیاورید.تا ۵ بشمارید و پلک خود را ببندید.حالا پلک را باز کرده و تا ۶ بشمارید. این تمرین را ۳-۲ بار دیگر هم تکرار نمایید.

– انگشتان خود را روی شقیقه ها قرار داده و مختصری چشم ها را به سمت گوش ها بکشید. چشم ها را باز و بسته کنید.۱۰-۵ بار سریعا این کار را انجام دهید.

– یک موقعیت راحت را برای نشستن انتخاب کنید. چشم ها را باز کرده و به روبه رو نگاه کنید.حالا ابروها را بالا برده و همزمان، چشم ها را نیمه باز کنید. کمی صبر کنید و بعد با در گیر کردن ماهیچه های پلک و زیر ابرو، پلک ها را بالا ببرید.در مرحله دوم این تمرین ، باید بتوانید سفیدی چشم ها را بالای مردمک چشم ببینید.این تمرین را جلو آیینه به تدریج آنقدر تمرین کنید تا به آن عادت نمایید.۱۰ بار این حرکت را انجام دهید.

فراموش نکنید که یک شبه نمی توان با این تمرینات به نتیجه ایده ال دست یافت.بنابراین صبور باشید و با جدیت و اطمینان از بهبود تدریجی شرایط، تمرینات را دنبال کنید.

منبع : pezeshketo

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “درمان خانگی افتادگی پلک”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار