درس هایی که دیر یاد می گیریم

مجموعه: اختصاصی سایت, رواشناسی, مشاوره خانواده تعداد بازدید: 327
درس هایی که دیر یاد می گیریم

درس هایی که دیر یاد می گیریم

زندگی بالا و پایین زیادی دارد و مدام باید در تب و تاب بود تا ریتم زندگی از مسیر معمول خود خارج نشود و به اصطلاح آب در دلمان تکان نخورد. ولی با وجود این، گاهی سخت می گذرد و گاهی آسان و بی دغدغه، آنچنان که گذر عمر را هم متوجه نمی شویم. اما چقدر بد است که بعضی از درس ها را دیر یاد می گیریم و باید حسرت روزهای گذشته را بخوریم. کاش این درس ها کتاب می شد؛ کتاب زندگی.

۱/ قوانین متعددی برای یک پدر و مادر خوب بودن وجود دارد: باید صدایتان را از یک حدی بالاتر نبرید؛ از حرکت های ناگهانی بپرهیزید؛ تمام افکار مخرب را در ذخن خود نگه دارید و بروز ندهید؛ راهی را بیابید که از طریق آن در کنار فرزندان تان از زندگی لذت ببرید حتی اگر این کار ریسک پذیر باشد.

۲/ مراقب دوستان تان باشید زیرا زمانی فرا می رسد که بودن در کنار آنها دیگر برایتان سرگرمی محسوب نمی شود و دلیلی برای دوست داشتن پیدا نمی کنید جز این که دل به عادات روزمره و طولانی مدت ببندید.

۳/ ظرف بزرگی را کنار در ورودی قرار دهید و زمانی که از بیرون وارد منزل می شوید کلیدهای خودرو، کیف پول جیبی و عینک را داخل آن قرار داده و موبایل خود را نیز در آنجا بگذارید تا شارژ شود. صبح که قصد دارید از منزل خارج شوید نه تنها وقت اضافه ای برای پیدا کردن این وسایل صرف نمی کنید بلکه همه آنها در کنار هم و یکجا قرار دارند و به راحتی می توانید آنها را برداشته و از منزل خارج شوید بدون اینکه حتی یکی از آنها را جا بگذارید.

۴/ همیشه مهمان نواز باشید و با آغوش باز از غریبه ها استقبال کنید و مهربانی خود را به آنها عرضه کنید چرا که زمانی پیش می آید که شما نیز در جایی از این کره خاکی قرار می گیرید که دیگران این رفتار را به شما انعکاس داده و شما می توانید مهربانی آنها را دریافت کنید. بنابراین تا جایی که می توانید روح تان را گسترش دادید. این بخشش در ابعاد مالی نیز می تواند اتفاق بیفتد به این شکل که اگر توانایی مالی دارید به فقرا کمک کنید و مطمئن باشید که این انرژی مثبت زمانی به شما برمی گردد و آنها نیز در مواقع لزوم به شما کمک خواهند کرد.

 ۵/ برخی رازها سرانجام روزی برملا می شوند. همیشه افرادی هستند که علاقه مندند از رازهای شما سردر بیاورند و این کار را به هر نحوی شده انجام می دهند و گاه ممکن است آن راز را آنگونه که خود می خواهند کشف کنند نه آن طوری که واقعا وجود دارد بنابراین بهتر است خودتان دست به کار شده و زمینه کشف آن را فراهم کنید تا همان طوری که دوست دارید دیگران از رازتان خبردار شوند.

۶/ خودتان را خیلی آزاد ندهید. احساس ندامت روح آدمی را آزرده خاطر می کند. سعی کنید موقعی که لازم است عذرخواهی کرده و مشکل ایجاد شده را رفع کنید و در صدد جبران برآیید. همیشه سرتان را بالا بگیرید و به وجود خود افتخار کنید.

۷/ رویاپردازی خوب است اما به تنهایی نمی تواند به آنچه در ذهن می پرورانید دست پیدا کنید. برای رسیدن به آروزی خود باید قدم بردارید و تلاش کنید. با پیش رفتن، به مرور استعدادهایتان هم شکوفا می شود و همین امر باعث می شود خلاقیت بیشتری به کار گرفته و در رسیدن به هدف موفق تر عمل کنید.

۸/ هرگز با فردی که حس شوخ طبعی ندارد ازدواج نکنید. شما در طول زندگی به شرایطی نیاز دارید که کمی از زندگی روزمره فاصله گرفته و ساعاتی را خوش بگذرانید. علاوه بر این، در برهه هایی از زندگی به منتقدی آگاه و هوشمند در کنار خود نیاز دارید تا عیب های شما را دوستانه یه شما متذکر شود.

۹/ دوستان تان شما را دوست دارند ولی در این میان همیشه محدودیت هایی وجود دارد.آنها در سختی ها و مشکلات تکیه گاه و سنگ صبور خوبی برای شما به شمار می روند. اما به خاطر داشته باشید که ناراحتی ها به مرور شمان خسته کننده می شوند. زمانی که درد دل می کنید و مشکلات تان را برایشان بازگو می کنید، بسیار هوشمند و دقیق باشید و هر ۵ دقیقه یا بیشتر موضوع بحث را عوض کنید تا شنونده احساس خستگی نکند.

۱۰/ نسبت به کسانی که با شما مهربان نیستند، عطوفت و مهربانی به خرج دهید. گته حتی افراد در برابر خوبی های شما بد رفتاری و نامهربانی نشان می دهند ولی مقابله به مثل کردم اغلب واکنش معکوسی در بردارد. سعی کنید آنها را با خوبی و مهربانی خود شرمنده و از رفتارهای ناپسندشان خجالت زده کنید.

۱۱/ چاپلوسی، پشت پرده شایعه های مخرب است و به خاطر داشته باشید که این سکه خیلی زود رو می شود.

۱۲/ همیشه اعمال و رفتار آدمی عواقب و نتایجی به دنبال دارد و در واقع، هر یک از ما مسئول رفتارهای خود هستیم. حتی زمانی که رفتاری را انجام می دهیم که هدف اصلی ما نبوده، باز هم باید مسئولیت آن را بر دوش بکشیم و از زیر بار آن شانه خالی نکنیم. اشتباهات خود را بپذیرید و در صدد جبران آن برآیید.

۱۳/ افراد اغلب تصمیمات کاملا منطقی می گیرند که نتیجه آن خیلی هم منطقی از آب در نمی آید ولی از هر طرف که نگاه کنی، راه چاره دیگری برای آن پیدا نمی توان کرد و باید با ماحصل نه چندان دلخواه آن کنار آمد.

۱۴/ تراژیک ترین مسئله، درک و دریافت اشتباه از کمدی است. هر چه بزرگ تر می شوید، درمی یابید که چگونه باید با زندگی، شوخی وار کنار بیایید.

۱۵/ بهترین مرهم و درمان برای روزی که سرشار از مصیبت بوده،زود خوابیدن است که باعث می شود صبح سرحال و قبراق از خواب بیدار شوید و روز دوباره ای را آغاز کنید. اگر همین حالا این احساس را دارید، دست به کار شوید و هر چه زودتر کار را تعطیل کرده و ساعتی را استراحت کنید. به طور قطع احساس بهتری خواهید داشت.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “درس هایی که دیر یاد می گیریم”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار