درباره خواص خرمالو بیشتر بدانید

مجموعه: اختصاصی سایت, مواد غذایی, میوه ها و سبزیجات تعداد بازدید: 346
درباره خواص خرمالو بیشتر بدانید

درباره خواص خرمالو بیشتر بدانید

اگر در ورودی یک خانه قدیمی کمی باز باشد و بتوانید نیم نگاهی به داخل حیاط آن بیندازید حتما باغچه سرسبز خانه را می بینید که در آن درخت های مختلف دیده می شوند. یکی از آنها که میوه های نارنجی مایل به قرمزش بیش از همه خودنمایی می کند درخت خرمالوست. معمولا این میوه خیلی کم در ظرف میوه هایی که روی میز قرار می گیرد، دیده می شود و شاید یکی از دلایل آن تولید کم این میوه و دلیل دیگر، عدم آگاهی افراد از خواص خرمالو باشد. این میوه پرخاصیت می تواند برای رشد کودکان مفید باشد پس بهتر است در کیف مدرسه فرزندان تان خرمالو بگذارید. ما برای شما از خواص خرمالو می گوییم.

میوه گران

خرمالو در کشور ما خیلی قیمت زیادی ندارد ولی در سایر کشورها بسیار گران است. در خارج از کشور شیره میوه نارس آن را می گیرند و به عنوان یک شیره درمانی استفاده می کنند. این شیره می تواند در درمان سکسکه، فشار خون بالا و از بین بردن تهوع مفید باشد.

خرمالو چه طبعی دارد؟

طبع میوه خرمالو با رسیده بودن یا نارس بودن میوه رابطه مستقیم دارد به طوی که میوه نارس طبع سرد دارد و رسیده آن طبع معتدل است البته اگر میوه خیلی رسیده باشد طبع آن تا حدودی گرم است. با توجه به اینکه میوه رسیده خرمالو طبع معتدل دارد، افراد با مزاج سرد یا مزاج گرم هم می تواندد از این میوه استفاده کنند.

نارنجی پرخاصیت 

برای خرمالو خواص زیادی گفته شده و بیشتر این خواص هم از دیدگاه طب جدید بررسی شده است با این حال بیایید نگاهی بیندازیم به دیدگاه طب سنتی در مورد خواص خرمالو؛ میوه شیرین خرمالو می تواند در درمان سرفه مفید باشد. میوه نارس خرمالو به شدت حالت قابض دارد و به عنوان بند آورنده خون می توان از آن استفاده کرد. خرمالوی شیرین می تواند در بهبود سرماخوردگی نقش مهمی ایفا کند. این میوه سرشار از ویتامین های مختلف مثل A و بتاکاروتن است و به دلیل داشتن این ویتامین ها می تواند به سلامت چشم ها کمک کند. ویتامین های دیگری چون B3، B2، B1 و C در خرمالو وجود دارد پس این میوه می تواند گزینه بسیار خوبی برای کودکان باشد.

مواظب دستگاه گوارش خود باشید

اگر خرمالو کاملا رسیده باشد هسته آن نرم بوده و حالت گس بودن میوه وجود ندارد. خرمالوی رسیده مشکلی برای معده به وجود نمی آورد و به راحتی هضم می شود ولی خرمای نارس می تواند باعث مشکلات دستگاه گوارش شود و برای معده ناراحتی ایجاد کند، پس بهتر است همیشه نوع رسیده آن استفاده شود.

آلرژی دارید؟

برخی از افراد به غذاها و خوراکی های مختلف آلرژی دارند، این دسته از افراد باید در زمان مصرف خرمالو دقت کنند، اگرچه موارد زیاد حساسیت به خرمالو گزارش نشده است و خرمالو در گروه میوه های حساسیت زا قرار نمی گیرد، با این حال اگر فردی با خوردن خرمالو دچار مشکل شد باید خوردن آن را متوقف کند و از متخصص مشورت بگیرد.

کندن پوست درخت

بسیاری از گیاهان علاوه بر اینکه میوه شان خاصیت درمانی دارد، سایر بخش های گیاه هم می تواند با خاصیت درمانی مورد استفاده قرار بگیرد و خرمالو هم همین طور است. برای مثال جوشانده برگ های درخت خرمالو خاصیت قابض و پوست آن برای درمان سرفه مفید است. البته برای استفاده از بخش های مختلف درخت بهتر است با متخصص مشورت کرد چرا که میزان و نحوه مصرف برای درمان بیماری ها مهم است و در صورت استفاده نادرست، احتمال به وجود آمدن برخی مشکلات وجود دارد.

کی بخوریم؟

برای اینکه میوه ها چه زمانی خورده شوند نظرات مختلفی وجود دارد ولی به طور کلی به نظر می رسد خوردن میوه همراه با غذا ایرادی نداشته باشد چرا که میوه هم نوعی غذا محسوب می شود.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “درباره خواص خرمالو بیشتر بدانید”

  1. جوجه کشی

    مرسی از اطلاعات خوبی که در سایت خوبتون قرار دادید

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار