دانه های گوجه فرنگی معجزه می کند!

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 318
دانه های گوجه فرنگی معجزه می کند!

دانه های گوجه فرنگی معجزه می کند!

شاید برخی افراد خیال کنند همیشه ویتامین ها و پروتئین ها برای بدن نیاز است و فقط این سری از مواد غذایی را به عنوان معجزه می شناسند اما همیشه اینطور نیست و مواد دیگری هم وجود دارد که می تواند برای سلامتی بدن اسنان معجزه کند. مصرف دانه های گوجه فرنگی برای بدن بسیار مفید می باشد و می تواند نقش قرص آسپرین را بازی کند. مصرف زیاد قرص آسپرین مضر بوده و به جای آن می توان از دانه های گوجه فرنگی استفاده کرد.

تحقیقات نشان می‌دهند دانه‌های گوجه فرنگی می‌توانند به عنوان جایگزین طبیعی آسپرین کاربرد داشته باشند.دانشمندان در دانه‌های گوجه فرنگی ماده ای را پیدا کردند که می‌تواند  با پیشگیری از لخته شدن خون در بدن به گردش طبیعی خون انسان کمک کرده و به نوعی عملکرد قرص آسپرین را شبیه‌سازی کند.

هم اکنون بسیاری از افراد در سراسر جهان روزانه آسپرین مصرف می‌کنند تا از لخته شدن خون پیشگیری کنند، این در حالی است که مصرف این دارو می‌تواند عوارض زیادی مانند خونریزی معده را به همراه داشته باشد. آزمایشات نشان می‌دهند ۳ ساعت بعد از مصرف این ماده گردش خون بدن به حالت یکنواخت درمی آید و اثرات آن تا ۱۸ ساعت در بدن باقی می‌ماند. البته این یافته ها به این معنی نیستند که شما مجازید مصرف آسپرین را خودسرانه قطع کنید.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “دانه های گوجه فرنگی معجزه می کند!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار