خونریزی لثه یک زنگ خطر است!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی, اختصاصی سایت تعداد بازدید: 408
خونریزی لثه یک زنگ خطر است!

خونریزی لثه یک زنگ خطر است!

توجه توجه! علامت خونریزی از لثه که متوجه آن شده اید، اعلام خطر یا وضعیت قرمز است و معنی و مفهوم آن این است که تعداد میکروب های چسبنده در سطح دندان های شما بیشتر و انواع آن خطرناک تر شده است.

مسلما با شنیدن آژیر خطر بی تفاوت نمی مانید و فورا یک محل امن یا پناهگاه می روید! خونریزی از لثه ها مانند یک آژیر خطر قرمز می تواند خطرناک باشد و باعث عواقب بدی برای شما شود. خونریزی از لثه ها یکی از مهم ترین و اولین علائم بیماری های لثه است. شما به دنبال یک تحریک کوچک در لثه مثلا موقع جویدن یک سیب یا هنگام مسواک زدن، متوجه آن می شوید، فکر می کنید علت چیست؟

علت این مسئله در بیشتر موارد میکروب ها هستند، میکروب هایی که در سطوح مختلف دندان های شما تجمع یافته اند به سطح دندان چسبیده و فرصت کافی برای رشد و ثکثیر یافته اند. سیستم ایمنی در لثه شما که در مجاور میکروب های چسبیده به دندان قرار گرفته، برای مقابله فعال می شود و زنگ خطر را که همان التهاب و خونریزی لثه است به صدا در می آورد.

سلاح شما برای مقابله با این میکروب ها علاوه بر مسواک زدن، کشیدن نخ دندان یا استفاده از مسواک های مخصوص بین دندانی است. مسواک زدن به تنهایی برای از بین بردن میکروب هایی که به سطوح دندانی چسبیده اند کافی نیست.  اکثر افراد یا نخ دندان نمی کشند یا کیفیت نخ دندان کشیدن آنها صحیح نیست. کیفیت مسواک زدن هم مهم است. بسیاری از افراد مسواک می زنند ولی کیفیت و زمان کاربرد آن صحیح نیست.

برخی می پرسند شست و شو با آب نمک یا آب خالی برای تمیز کردن میکروب ها از سطح دندان کافی است؟ در جواب باید گفت همانطوری که برای شستن یک ظرف چرب باید چند بار اسکاچ بکشید، دندان های شما هم با فشار آب یا محلول های شست و شو به تنهایی، به هیچ وجه عاری از میکروب های جسبنده نخواهد شد. در هر حال این آژیر خطر را جدی بگیرید.

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خونریزی لثه یک زنگ خطر است!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار