خوردن زیاد این مواد غذایی خطرآفرین هستند!

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 276
خوردن زیاد این مواد غذایی خطرآفرین هستند!

خوردن زیاد این مواد غذایی خطر آفرین هستند!

همیشه خوردن غذا به نفع ما و بدنمان نیست, گاهی اوقات هم به جسم و روح ما آسیب می رساند. همه می دانیم که برای داشتن جسمی سالم می بایست در خوردن غذا افراط و تفریط نکنیم. همچنین در ورزش کردن نیز همین قاعده را باید بکار ببریم. خوراکی هایی هستند که خوردن بیش از حد آنها نه تنها کمکی به ما نمی کند بلکه ما را دچار دردسر نیز میکند. حال می خواهیم چند خوراکی که این ویژگی را در خود دارند را به شما معرفی کنیم.

پرتقال و گوجه فرنگی

افزایش مصرف اسید در ارتباط با خوردن بیش از حد  پرتقال و یا گوجه فرنگی می تواند به ریفلاکس منجر شود. اگر بیش از حد از این دو خوراکی بخوریم   بعد از مدت زمانی ضایعات پیش سرطانی در  مری تشکیل می شود. بیش از دو عدد پرتقال و یا گوجه فرنگی در روز نخورید و اگر دچار ریفلاکس هستید از این دو ماده خوراکی اجتتناب کنید.

کنسرو تن ماهی
این ماهی  برای سالادیا ساندویچ  استفاده می شود. با این حال، خوردن بیش از حد از آن می تواند باعث بالاتر رفتن جیوه بدن شود چون ماهی تن بیش از ما هی های دیگر جیوه دارد مصرف بیش از حد جیوه می تواند سبب مشکلات بینایی، اختلال شنوایی و گفتار، عدم هماهنگی، و ضعف عضلانی منجر شود. مطمئن شوید که شما بیشتر از ۳-۵قوطی ماهی تن در هفته مصرف نکنید، ماهی آزاد, میگو  را جایگزین تن ماهی کنید

آب
هیدراتاسیون نقش کلیدی برای سلامتی دارد، ولی مصرف بیش از حد آب می تواند باعث مسمومیت شود. این زمانی اتفاق می افتد  که مصرف آب زیاد سدیم  را در بدن رقیق میکند، و در نتیجه سطح سدیم خون غیر طبیعی کاهش می یابد، که می تواند به اختلال در کارکرد مغز و حتی مرگ منجر می شود. چقدر آب باید بنوشید؟  از رنگ ادرار متوجه می شوید که  آیا به اندازه کافی آب می نوشید یا نه

سویا
سویا می تواند سطح کلسترول را کنترل و فشار خون  را در حد اعتدال  نگه دارد، ، مصرف بیش از حد آن باعث کم خونی فقر آهن می شود. همچنین، سویا  چون حاویترکیباتی مانند استروژن (ایزوفلاون) است، مصرف طولانی مدت  آن  باعث هیپرپلازی آندومتر، گسترش پوشش رحم است که می تواند به سرطان رحم منجر شود.

اسفناج
این برگ سبز همه کاره و خوشمزه  منبع عالی پروتئین، فیبر، و ویتامین ها و مواد معدنی مختلف است که برای سلامتی بسیار خوبست ولی اسفناج یک ترکیبی است که اگزالات کلسیم موجود در ان به بیماری سنگ کلیه منجر شود.

آجیل برزیلی
این میان وعده سرشاز از پروتئین، فیبر، اسیدهای چرب ضروری، و سلنیوم است. به علاوه، خوردن آجیل  برای پایین آوردن کلسترول  و فشار خون مناسب است. با این حال،    اگر زیاد مصرف شود سمی خواهد شد و  باعث ریزش مو ، شکنندگی و یا از دست دادن ناخن ها، درماتیت، اختلالات عصبی، و در موارد شدید، مرگ شود.

پروتئین حیوانی
گوشت کم چربی مانند سینه مرغ یا سفیده تخم مرغ برای دوز روزانه پروتئین خوبست، مصرف بیش از حد آن  می تواند خطرناک باشد بدن هورمون انسولین تولید میکند  که اگر زیاد مصرف شود  حطر ابتلا به سرطان پستان  است

منبع : hidoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خوردن زیاد این مواد غذایی خطرآفرین هستند!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار