خوراکی های جوان ساز

مجموعه: اختصاصی سایت, پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 374
خوراکی های جوان ساز

خوراکی های جوان ساز

به تدریج با بالا رفتن سن، تغییراتی در چهره فرد ایجاد می شود. تغییر رنگ موها، خطوط زیر چشم، افت ساختار بدن، ابتلا به بعضی از بیماری ها و در نهایت ناتوانی در انجام بسیاری از کارها، نشان می دهد پیری بر جوانی غلبه کرده اما این ظاهر ماجراست. در واقع پیش از شروع این اتفاقات ظاهری، تغییراتی در بدن آغاز می شود که بروز بیرونی آن به این شکل است.

سلول ها پیر می شوند

بخشی از اتفاقاتی که به آنها اشاره کردیم، ناشی از روند طبیعی بالا رفتن سن است. این مساله به دلیل پیری سلول های بدن اتفاق می افتد و با هیچ ترفندی نمی توان جلوی آن را گرفت. اما تصحیح بعضی رفتارها می تواند روند پیری سلول ها را به تعویق بیندازد. بیش از هر چیز باید ترکیب های ضد التهاب و پیری سلول ها را مصرف کرد. مصرف این خوراکی ها باعث به تعویق افتادن پیری سلول ها و جلوگیری از ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی – عروقی و دیابت در زنان به ویژه پس از یائسگی می شود.

پوست پیر می شود 

نخستین نشانه های پیری را می توان روی پوست دید. یکی از دلایل آن نیز حساسیت و لطافت این عضو بدن به ویژه در خانم هاست. بنابراین بخشی از تمهیدات تغذیه و مراقبتی باید برای حفظ لطافت این بخش از بدن باشد. صورت، به ویژه دور چشم ها، کناره های لب، غبغب و گردن و بخش های دیگری مانند پوست بارو و روی دست در معرض افتادگی و پیری قرار دارند.

این خوراکی ها را وارد سبد غذایی روزانه تان کنید تا سلامت بمانید

۱/ خانواده کلم ها

خانواده کلم ها به ویژه کلم بروکلی حاوی ویتامین های خانواده B، ویتامین C و ویتامین A هستند. ویتامین C و A هر دو خاصیت آنتی اکسیدانی دارند. به همین دلیل روند پیری سلول ها را به تعویق می اندازند. این ویژگی در اسفناج و آندیو هم دیده می شود.

۲/ گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی ویتامین C و آنتی اکسیدان لیکوپن است. این آنتی اکسیدان ها روند پیری سلول ها را به تعویق انداخته و مانع از پیری به ویژه پیری پوست می شوند. این ویژگی در گریپ فروت، پرتقال و نارنگی هم وجود دارد.

۳/ سالمون

اغلب ماهی ها دارای خاصیت ضد التهابی هستند. دلیل آن نیز اسید چرب امگاسه موجود در آنهاست. اما میزان این اسید چرب در ماهی سالمون که نوعی ماهی روغنی است، بیشتر است. آنها را باید بخارپز مصرف کنید تا اثرشان از بین نرود.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خوراکی های جوان ساز”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار