خواص بی نظیر بذر پیاز

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 558
خواص بی نظیر بذر پیاز

خواص بی نظیر بذر پیاز

از سبزیجاتی که می توان خواستگاه آن را کشورهایی همچون ایران دانست پیاز است . پیشینه این گیاه به هزاران سال بر میگردد جایی که کارگران اهرام مصر از آن بعنوان اصلی ترین غذای خود مورد استفاده قرار می دادند. پیاز به دلایل های مختلفی همچون داشتن ویتامین ها ، کلسیم یکی از باارزش ترین سبزیجات نامیده می شود . حتی از این گیاه بعنوان دارو هم مورد استفاده قرار میگیرد . از جمله ویژگی های خوب آن می توان به آرامش دادن به انسان نام برد . توصیه ما به شما این است که از این گیاه پرمفید غافل نشوید . در این پست قصد داریم از فواید بذر پیاز برایتان بگوییم.

۱۰ فایده شگفت انگیز بذر پیاز:

بذر پیاز یک منبع غنی از ۳۸ درصد روغن خوراکی است. ارزش غذایی بالایی دارد. سرشار از پروتئین، چربی و کربوهیدرات می باشد. اکنون ده مزایای شگفت انگیز از  بذر پیاز که باید بدانید.

۱ ) خواص ضد تب:

بذر پیاز یک آنتی بیوتیک شگفت انگیز است که تب بر است.  درد و التهاب ناشی از تب را تسکین میدهد. بطرز شگفت انگیزی از بین برنده تب است.

۲ ) درمان سردرد:

بذر پیاز نیز عوامل ضد التهاب دارد. التهاب ناشی از عفونت در بدن را کاهش می دهد. در نتیجه، سردرد ناشی از التهاب را تسکین میدهد.

۳ ) بهبود وضعیت دهان:

بذر پیاز برای بهداشت دهان شگفت انگیز است.  مشکلات دهان  مانند دندان درد، بوی بد دهان و لثه های متورم را درمان می کند. این آنتی بیوتیک های شگفت انگیز است که می تواند میکروب های خطرناک  در دهان  را از بین ببرند. نفس تازه و نیز درمان مشکلات رایج دهان و دندان مانند خونریزی لثه و تورم لثه است.

۴ ) از بین برنده کرم:

کرم های معده و روده که با درد معده، استفراغ و حالت تهوع همراه است درمان میکند. بذر پیاز  دافع کرم قوی است. انگل های بیماری زا در معده و روده را از بین می برد از این رو،  تسکین  دهنده درد و تهوع ناشی از کرم ها است.

۵ ) بهبود هضم:

بذر پیاز منبع غنی از آنتی اکسیدان ها هستند. این آنتی اکسیدان رادیکال های آزاد مواد دافع قوی هستند.  وقتی ر ادیکالهای آزاد با آنتی اکسیدانها تدا خل ایجاد میکنند باعث بوجود آوردن ناراحتی های معده می شود این آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را از معده و همچنین روده پاک میکند. پس برای دستگاه گوارش مفید است.

۶ ) درمان مشکلات معده :

همانطور که در بالا ذکر شد، بذر پیاز غنی از آنتی اکسیدان ها است. آنتی اکسیدان ها نه تنها   رادیکال های آزاد معده را از بین می برد. بلکه  سطح PH طبیعی معده را نیزبازمی گرداند.

۷ ) درمان مشکلات استخوان:

التهاب یکی از دلایل عمده در استخوان مانند آرتریت است. این  درد باعث آسیب مفاصل و بافتها می شود. بذر پیازبعنوان  داروی ضد التهاب و ضد درد است. بنابراین، آنهاالتهاب و آسیب مفاصل را کاهش می دهد آرتروز را نیز تا حد زیادی تسکین میدهد.

۸ ) متابولیسم:

بذر پیاز درمان  طبیعی  دیابت نوع ۲  است. مصرف بذر پیاز مقاومت بدن را در برابر انسولین کاهش می دهد. بنابراین، انسولین به طور مستقیم قند را کاهش می دهد. بنابراین،افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ تا حد زیادی می تواند  از این بذر استفاده کنند.

۹ ) کنترل فشار خون:

بذر پیاز سوخت و ساز چربی  را به راحتی کنترل میکند.  مانع از تجمع کلسترول بد می شود و کلسترول خوب را نیز افزایش میدهد. این در نهایت به سوخت و ساز بهتر چربیمنجر می شود. در نتیجه، سطح کلسترول  به شدت پایین می رود .

۱۰ ) ضد سرطانی:

بذر پیازچه یک درمان قوی برای کنترل سرطان است. با آسیب  رادیکال های آزاد مبارزه می کند.در برابر سرطان های مختلف از جمله سرطان روده بزرگ، سرطان پستان،سرطان مغز، سرطان گردن رحم و سرطان خون موثر است.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خواص بی نظیر بذر پیاز”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار