خطرات ماهی قرمز برای انسان

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 10
  • ورودی گوگل : 21
  • تعداد کل مطالب : 4633
  • بازدید امروز : 1419
  • بازدید دیروز : 1569
  • بازدید این هفته : 1419
  • بازدید این ماه : 36407
  • بازدید کل : 6729444
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

خطرات ماهی قرمز

خطرات ماهی قرمز برای انسان

پرشین طب – اخبار پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ به عید نوروز نزدیک می شویم ، خرید ماهی قرمز به اوج خود رسیده است ، خطرات ماهی قرمز برای انسان  را می دانید؟ دست زدن به ماهی قرمز در صورتی که دست زخم نباشد جای نگرانی نیست ، در این نوشته قصد داریم تا در مورد ماهی قرمز و خطرات آن صحبت کنیم ، در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم با پرشین طب همراه باشید.

خطرات ماهی قرمز برای انسان

‌‌دکتر نادر زکیان ، اظهار کرد: برخلاف اطلاعات و خبرهایی که از بیماری‎زایی قرمز برای انسان می‎شود باید گفت که این آبزیان خطر زیادی برای انسان ندارند و تنها اگر دست فرد زخم باشد، ممکن است روی بدن ماهی ویروسی وجود داشته باشد و وارد بدن شخص شود که احتمال آن ضعیف است.

وی ادامه داد: از دید زیست محیطی اگر به تهدید ماهی قرمز توجه شود باید گفت که این ماهی عمدتا به علت نگهداری در ظروف نامناسب، تغذیه نادرست و عدم توجه به سایر عوامل محیطی ممکن است زمان رها سازی به محیط طبیعی با انتقال ویروس و سایر عوامل بیماری زا موجب سایر زیست مندان شود.

زکیان با بیان اینکه ماهی قرمز بومی رودخانه‎های ما نیست و نباید در آنها رها سازی شوند، افزود: در صورت این کار ممکن است موجب برهم خوردن نظم طبیعی و ایجاد رقابت شوند و اکوسیستم طبیعی را مختل کند.

خطرات ماهی قرمز

خطرات ماهی قرمز

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‎های آبزیان اداره کل دامپزشکی لرستان ادامه داد: در راستای جلوگیری از بیماری‎های پوستی احتمالی از ماهیان قرمزی توصیه می‎شود از مراکز تعیین شده توسط شهرداری و تحت نظارت دامپزشکی تهیه شوند چرا که فروشنده‏‌ها تنها به فکر منافع خود هستند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین هنگام خرید ماهی نباید پولک‎ریزی داشته و چشمان آن باید شفاف باشند، همچنین روی بدن آن علائمی از خوردگی و زخم نباید وجود داشته باشد.

زکیان ادامه داد: بعد از خرید نیز ماهی نباید در تنگ و ظروف کوچکی با تعداد زیادی قرار گیرد، چرا که تبادلات اکسیژن انجام نشده و موجب مرگ آن می‎شود.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‎های آبزیان اداره کل دامپزشکی لرستان با بیان اینکه کلر موجود در آب شرب شهری برای ماهیان مضر است، گفت: قبل از تعویض آب ماهی، ابتدا آب آن حدود نیم ساعت در ظرف در بازی گذاشته شده تا کلر آن خارج شود.

وی اظهار کرد: همچنین باید زمان رهاسازی آنها را در مخازنی که در سطح شهر توسط شهرداری‎ها در نظر گرفته شده‎اند، رها کرد.

منبع : hidoctor

دسته بندی:اخبار , اخبار پزشکی
  • تعداد بازدید : 315
  • زمان انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۵
persianteb


*