خانه ی خود را این‌گونه آماده عید نوروز کنید!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 387
خانه ی خود را این‌گونه آماده عید نوروز کنید!

خانه ی خود را این‌گونه آماده عید نوروز کنید!

همانطور که اطلاع دارید عید نوروز باستانی، کمتر از ۲ هفته دیگر آغاز خواهد شد و تکاپوی مردم نیز برای هر چه بهتر برگذار کردن این عید بزرگ هم شروع شده است. بعلاوه اینکه مردم خود را نونوار و آماده این عید می کنند، خانم های خانه نیز، مشغول نظافت منزل می شوند. حال در این پست می خواهیم شما را با چگونگی آماده کردن خانه برای عید نوروز آشنا کنیم.

مبلمان با کاور ثابت

برای تمیز کردن اینگونه مبل‌ها که نمی‌توانید پوشش آن‌ها را جدا کرده و به راحتی تمیز کنید، این مراحل را امتحان کنید:

نقاط دور از دسترس مانند گوشه‌های پشت مبل را با لوله‌های باریک جاروبرقی تمیز کنید.

با استفاده از برس مناسب جاروبرقی سطح پارچه مبل‌ها را به خوبی تمیز کنید. اگر پارچه مبل شما ظریف است، ابتدا قدرت مکش جاروبرقی را کاهش دهید.

ملحفه‌ها و کاور مبل‌ها

دو بار در سال، ملحفه‌ها و کاور مبل‌ها را در بیاورید و شستشو دهید. اگر این کاور‌ها قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند، آب ماشین را روی حالت سرد تنظیم کرده و شستشوی ملایم را انتخاب کنید. دور آبکشی ماشین را نیز ریاد کنید. حواستان باشد ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکنید. در صورت زیاد بودن کاورها آن‌ها را در چند مرحله بشویید. سرعت خشک کن ماشین را نیز به روی سرعت پایینی قرار دهید. هنگامی که کاورها هنوز مرطوب هستند، آن‌ها را روی صندلی یا مبل کشیده و اجازه دهید در طول شب خشک شوند.

شومینه

داخل شومینه را خالی کنید و قطعات آن را به خوبی نظافت کنید.

مناطق اطراف شومینه را نیز را با یک پارچه و پاک کننده همه منظوره و آب گرم تمیز کنید.

پوشش‌های کف

همیشه جارو زدن را به عنوان آخرین کار انجام دهید تا تمام گرد و غبار حاصل از گردگیری را برطرف کنید. بهترین روش جارو زدن این است که به یک مسافت طولانی را به آهستگی و چندین بار طی کنید. جارو زدن را از داخل اتاق نشیمن شروع کنید و به سمت در پیش بروید.

نکته: برای محافظت از برخورد سر جارو با دیوارها و پایه‌های مبلمان و آسیب دیدن این اشیا: می‌توانید مانند شکل ساسنیک محافظی برای سر جاروی خود نهیه کنید.

حباب‌های لامپ‌ها را نیز فراموش نکنید

گردگیری حباب‌های لامپ‌ها می‌تواند جلوه اتاق نشیمن شما را بسیار بیشتر کند. می‌توانید این کار را به آرامی و توسط یک قلم مویی مناسب انجام دهید.

گردگیری کتاب خانه

یک بار در سال، تمامی کتاب‌های خود را از قفسه‌ها خارج کنید. آن‌ها را گردگیری کرده و برای جلوگیری از زوال کاغذ آن‌ها. لابه‌لای آن‌ها را هوا دهید. هر قفسه را قبل از برگرداندن کتاب‌ها کاملا نمیز کنید.

پنکه سقفی

تیغه‌های پمکه سقفی خود را می‌توانید با یک روبالشتی کهنه و بلا استفاده به خوبی تمیز کنید. روی چهارپایه رفته و روبالشتی را به روی یک تیغه بکشید. با فشار دادن هر دو دست در دو طرف آن، به آرامی نیغه را تمیز کنید. این کار را برای هر یک از تیغه‌ها تکرار کنید.

صفحه تلویزیون
در فروشگاه‌های لوازم الکتریکی، بسته‌های نظافتی مخصوصی برای صفحه‌های نمایش مسطح موجود است که حاوی اسپری مخصوص و یک دستمال نرم برای پاک کردن اینگونه صفحه‌هاست. برای تظافت صفحه تلویزیون از هیچ چیز دیگری استفاده نکنید. زمانی که صفحه نمایش سرد است به آرامی آن را با اسپری و دستمال مخصوص پاک کنید.

سه مرحله برای انجام یک نظافت سریع:

هنگامی که عجله دارید این مراحل را دنبال کنید:

۱. تمام سطوح را از وسایل خالی کنید: کنترل‌ها، کتاب‌ها، مجلات جدول و اشیای روی میزها را جمع کنید.

۲. می‌توانید سطح میزها، میز تلویزیون، قفسه‌ها و لبه پنجره‌ها را با برس‌های گردگیری به سرعت تمیز کنید.

نکته: برای گردگیری سریع‌تر، سعی کنید از برسی استفاده کنید که دست آن قابل تنظیم بوده و برای نقاط دور از دسترس بتوانید طول دسته آن را افزایش دهید.

۳. مبل‌ها‌ را مرتب کرده و کوسن‌ها را در جای خود قرار دهید. پتوها را تا کرده و بالش‌ها را از اطراف جمع کنید. کار شما انجام شده است!

منبع : nilgoon-mag.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خانه ی خود را این‌گونه آماده عید نوروز کنید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار