خانه تکانی بدن از چربی با توصیه های طب سنتی!

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی, طب سنتی تعداد بازدید: 287
خانه تکانی بدن از چربی با توصیه های طب سنتی!

خانه تکانی بدن از چربی با توصیه های طب سنتی!

خیلی از افراد به راحتی می توانند غذاهای سرخ کرده نظیر سیب زمینی را مصرف کنند و در مقابل عده ای هستند که حتی نمی توانند طعم این مواد غذایی را بچشند. این دسته از افراد به مشکلاتی نظیر چربی خون بالا مبتلا هستند و خوردن چربی در بدن آنها به مانند سم عمل می کند.در این نوشته با دکتر سعید صانعی همراه شوید تا از دیدگاه طب سنتی ، درمان های خانگی برای چربی بدن را به شما معرفی کنیم.

سیب و گریپ فروت

استفاده از ترکیب سیب و گریپ فروت می تواند به کاهش چربی و کلسترول بالای خون کمک کند ، سیب به دلیل داشتن ماده ای به نام ، پکتین خطر سکته قلبی را کاهش می دهد ، با خوردن یک سیب متوسط و گریپ فروت می توان ۱۰ واحد پکتین را وارد بدن کرد. پوست سیب خشک شده به کاهش چربی خون بالا کمک می کند. یک قاشق مرباخوری پوست سیب را با یک استکان آب مخلوط کرده تا به مدت ۱۵ دقیقه روی حرارت ملایم بجوشد و پس از صاف کردن آن را بنوشید.

عناب

عناب میوه ای است که کمتر کسی از آن استفاده می کند، این میوه به شکل خشک شده به فروش می رسد و خوردن ۳ عدد از آن بعد از هر غذا می تواند باعث بهبود کارکرد کبد شود و وقتی کبد خوب کار کند ، چربی بالا و کلسترول بد خون هم تولید نمی شود. یکی دیگر از خواص عناب ، بهبود حافظه است و گزینه خوبی برای کودکان به ویژه آن دسته از کودکانی که به بیش فعالی مبتلا هستند ، محسوب می شود. عناب می تواند تمرکز افراد را بالا ببرد و به همین دلیل با خوردن آن یادگیری هم بالا می رود. برخی از افراد تصور می کنند که بین میوه خشک یا تازه عناب تفاوت زیادی وجود دارد در حالی که چنین تصوری غلط است.

آب نارنج

نارنج همیشه در کنار ماهی یا کباب به عنوان طعم دهنده استفاده می شود و کمتر کسی از خاصیت آن که کاهش چربی خون بالاست ، خبر دارد. نوشیدن آب نارنج با شکر در ساعت ۱۰ صبح می تواند در کاهش چربی خون بالا مفید باشد. اگر افراد مبتلا به چربی خون بالا علاوه بر نوشیدن نارنج، به مدت ۱۴ شب به جای شام موز بخورند ، می توانند انتظار داشته باشند که چربی و کلسترول بالای خون آنها کاهش پیدا کند.

کنگر فرنگی

دستور پخت و نحوه استفاده از کنگر فرنگی یا آرتیشو بیشتر در غذاهای فرنگی آمده است. ولی با این حال می توان کنگر فرنگی را از برخی سبزی فروشی ها تهیه کرد. کنگر فرنگی به بهبود عملکرد کبد کمک می کند و مانع از رسوب کلسترول و چربی خون در رگ ها می شود. کنگر فرنگی همچنین می تواند در پیشگیری از ابتلا به زردی و درمان آن مفید باشد. شرکت های داروسازی آرتیشو را در قالب قرص و قطره به بازار عرضه کرده اند و در صورتی که امکان تهیه و پخت غذا با کنگر فرنگی وجود نداشته باشد می توان از این محصولات در درمان چربی و کلسترول بالای خون استفاده کرد.

سماق

خوردن کباب چرب و لذیذ از گذشته در بین ایرانی ها رواج داشته و همیشه در کنار کبا، سماق می گذاشتند. کباب جزو غذاهایی محسوب می شود که خوردن بیش از اندازه آن مشکلاتی را برای بدن به وجود می آورد. بالا رفتن چربی و اسید اوریک خون و احتمال ابتلا به نقرس از جمله مشکلاتی هستند که در اثر مصرف بیش از اندازه کباب ممکن است به وجود بیاید. ریختن سماق روی کباب می تواند مانع از رسوب چربی در رگ ها شود به شرط اینکه روی کباب و برنج، مقدار زیادی سماق ریخته شود. استفاده از سماق علاوه بر اینکه می تواند از ابتلا به بیماری های چربی و اسید اوریک بالای خون جلوگیری کند ، در کاهش آن نیز می تواند موثر باشد.

منبع : مجله تندرستی

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “خانه تکانی بدن از چربی با توصیه های طب سنتی!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار