خاصیت های جالب عرق بهار نارنج

مجموعه: دارو, داروهای گیاهی تعداد بازدید: 293
خاصیت های جالب عرق بهار نارنج

خاصیت های جالب عرق بهار نارنج

از خواص دارویی بهار نارنج چه می دانید ؟! بله ! بهار نارنج هم در رده دارو های گیاهی قرار گیرد ! هر ساله و در ماه دوم سال یعنی اردیبهشت ، این سنت عرق گیری از بهار نارانج در استان مازندران و بخصوص در شهر بابل شکل می گیرد . اگر بخواهیم در چند مورد از خاصیت های این گیاه دارویی برای شما بگوییم باید به تاثیر بهار نارنج در سیستم عصبی بدن اشاره کنیم . بهار نارنج دستگاه عصبی بدن انسان را آرامش می دهد . این گیاه دارویی همچینن در تقویت معده نقش بسزایی دارد . اگر کم اشتها هستید میتوانید از بهار نارنج استفاده کنید . توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر دنبال خواب آرام و خوشی هستید ، چای بهار نارنج را تهیه کنید و نوش جان کنید .

در واقع یک محصول از فرآیند تقطیر است که اسانس، شکوفه های تلخ  نارنج است. از آن در پخت و پز و به عنوان یک محصول زیبایی استفاده می شود؛  به ویژه  مورد علاقه اشراف فرانسه، از جمله ماری آنتوانت- بود. امروزه، به طور گسترده ای در دسترس است و در اینجا فقط ده استفاده و مزایای عرق بهار نارنج را بیان میکنیم:

۱ ) استفاده از آن را به عنوان تونر پوست

عرق بهار نارنج  برای پوست  بسیار عالی است و بنابراین به جهت ملایم بودن آن در محصولات کودک در فرانسه استفاده می شود. بجای تونرهای آماده میتوانید از این محصول صد در صد طبیعی استفاده کنید.

۲ ) حمام با آب شکوفه های بهار نارنج آرامش بخش است

۳-۵ فنجان شیر گرم مخلوط با نصف فنجان عرق بهار نارنج با یک قاشق غذاخوری عسل، و اضافه کردن آن به آب وان  حمام  یک حمام آرامش بخش و معطر کننده است. برای پوست بسیار مفید است.

۳ ) خوشبو کننده دست های سنتی

در شرق میانه، مهمانان به طور سنتی با یک کاسه عرق بهارنارنج برای تمیز کردن دست خود استفاده میکنند. شما می توانید همین ایده را برای پاک کننده  بوی دستها در مهمانی های بعد از شام  انجام دهید.

۴ ) استفاده از آن را به عنوان یک خوشبو کننده هوا

به جای پر کردن خانه خود  با عطر و بوی کاج مصنوعی  از یک خوشبو کننده هوا ی طبیعی استفاده کنید، یک یاچند  قاشق چای خوری از عرق بهار نارنج را در یک کاسه آب جوش  بریزید و خانه را معطر کنید.

۵ ) استفاده از آن  در اتاق خواب به خواب بهتر کمک میکند

همانطور که گفتیم  اثر آرام بخش  دارد. می توانیم مقداری از آن را  کنار رختخواب خود  قرار دهیم  عطر و بوی آن انسان را به خواب می برد.

۶ ) آن را به آب بیافزاید و بنوشید

شما می دانید آب برای سلامتی  مفیبد است ، اما اگر از آب ساده خوشتان نمی آید، سعی کنید ½ قاشق چای خوری عرق بهار نارنج را به یک لیوان آب سرد ریخته و یک نوشیدنی با طراوت درست کنید.

۷ ) استفاده از عرق بهار نارنج در  سس سالاد

سعی کنید  با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک قاشق سرکه و ½ قاشق چای خوری عرق بهارنارنج  و کمی فلفل  و نمک سس درست کنید.

۸ ) استفاده از آن  برای ناراحتی معده

در شرق میانه، عرق بهار نارنج برای درمان  مشکلات معده، باد و سوء هاضمه داده می شود.

۹ ) استفاده از آن در  لباسشویی

اضافه کردن فقط یک یا دو قطره از آن به ماشین لباسشویی برای مدت طولانی لباسها  را معطر  نگه میدارد.

۱۰ ) استفاده از آن در شکلات

عرق بهار نارنج به طور گسترده ای در سس شکلات و دسر های شکلات استفاده می شود، اما باید بسیار کم استفاده شود. بیش از نیم قاشق چای خوری نباشد.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “خاصیت های جالب عرق بهار نارنج”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار