خاصیت های باور نکردنی کافور

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 428
خاصیت های باور نکردنی کافور

خاصیت های باور نکردنی کافور

همه ما اسم کافور به گوشمان خورده است. شاید تا این اسم را می شنوید یاد مرگ و مرده می افتید، باید بدانید که کافور فواید زیادی برای بدن انسان ها دارد، شاید با شنیدن این جمله کمی متعجب شوید. بله درست شنیده اید. کافور از نظر خواص دارویی بسیار غنی می باشد. ولی بسیاری از مردمان از این خواص آگاهی درستی ندارند. اختلالات متعدد بدن را می توان با کافور درمان کرد. کافور از تقطیر چوب درخت کافور بدست می آید.

خاصیت های باور نکردنی کافور

۱٫ بهبود مشکلات پوست:

خواص ضد التهابی آن یک درمان ایده آل برای مشکلات پوستی شامل آکنه ، جوش، خارش و بثورات پوستی است. این بعنوان پماد ضد خارش است که التهاب را تسکین می دهد

۲٫ درمان سرما خوردگی:

استنشاق  کافور  برای درمان سرفه سرما خوردگی و  بسیاری  از مشکلات تنفسی دیگر مانند گرفتگی بینی موثر است و بویدن آن جریان تنفسی را باز میکند . . با بخار آب گرم، سوزش ناشی از عفونت های گلو را از بین می رود. این است که برای درمان سرفه های شدید و برونشیت استفاده می شود.

۳٫  گردش خون:

کافور گردش خون را بهتر میکند.برای سلامتی قلب بسیار خوب است. همچنین در بهبود سریع تر زخم ها کمک می کند.

۴٫ کاهش عفونت های قارچی:

کافور یک درمان مؤثر برای درمان خانگی قارچی و عفونت های پوستی ویروسی است. با حل کردن آن در آب،  درماتیت عصبی، درد و خارش بیش از حد  را تسکین می دهد.

۵٫ آرام بخش:

اگر درد دارید، کافور می تواندخاصیت آرام بخش داشته باشد،  به بهبود درد میکند. اما مهمتر از همه، آرامش  را به ذهن و بدن  برمیگرداند.

۶٫ درمان اسهال:

مصرف کافور  برای جلوگیری از تشکیل گاز در بدن  موثر است بدین ترتیب، شما می توانید از بیماری های مرتبط با اسهال و استفراغ   که به گاز منجر می شود، خلاص شوید.

۷٫ برای آرتروز زانو:

کافور به عنوان یک عنصر در کرم های درمان مفاصل سفت بکار می رود. به همراه ترکیبات دیگر، آن یک درمان مؤثر برای درد مفاصل است.

۸٫ درمان آسم:

بوی کافور سفید  برای از بین بردن آسم ثابت شده است. استنشاق منظم آن تا حد زیادی می تواند مشکلات تنفسی را کاهش دهد.

۹٫ تسکین مشکلات اسپاسم:

خواص ضد اسپاسم  آن برای آرام کردن اعصاب  استفاده می شود. این درد ناشی از گرفتگی یا اسپاسم در بدن کاهش می دهد.

۱۰٫ سایر موارد استفاده دارویی:

جدای از این، کافور استفاده های دارویی دیگر نیز دارد.  عبارتند از تسکین سوختگی جزئی. همچنین، می تواند  برای درمان زگیل، نقرس، رماتیسم، بواسیر، و زخم های سرد از طریق استنشاق یا کاربرد موضعی درمان کند.این استفاده های پزشکی از کافور بکار می برد. اما عوارض سمی خاص نیز دارد. مصرف آن در دوزهای بالا می تواند برای سلامتی مضر باشد و سبب ایجاد تشنج می شود.آنرا استفاده کنید ولی با احتیاط

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خاصیت های باور نکردنی کافور”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار