حفظ کامل سلامتی با آیورودا

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 410
حفظ کامل سلامتی با آیورودا

حفظ کامل سلامتی با آیورودا

آیا تا بحال نام آیورودا به گوشتان خورده است ؟! معنی این کلمه دانش خوب زیستن می باشد ! شما چقدر اطلاعات کافی برای خوب و شاد زیستن می دانید ؟! همانطور که می دانید معمولا برای هر دردی درمانی وجود دارد . آیورودا را به نام سیستم جامع سلامتی می شناسند . شما اگر میخوهید سلامت کافی داشته باشید می بایستی از قوانین آیوردا پیروی کنید . ما در این مبحث میخواهیم به شما کاربران عزیز قوانین آیورودا را گوشزد کنیم تا با رعایت کردن آنها گامی بلند جهت حفظ سلامتی خود بردارید .

اینها قوانین آیورودا هستند:

۱ ) خوردن بر طبق پراکریت تان:
ساختار طبیعی بدن شما یا پراکریت،ترکیب منحصربه فرد اجزای بدن شماست.(واتا،پیتا،کافا).هر کدام از اینها مزایا و معایب خود را دارند و این دلیلی است که چرا هر رژیمی برای هر فردی مناسب نیست. برای مثال یک فرد پیتا باید رژیم مواد غذایی خام را دنبال کند ،درحالیکه یک فرد واتا نباید اینطور عمل کند.وقتی شما در مورد پراکریتی تان بدانید،سپس می توانید رژیم خود را در جهت افزایش سلامتی تان در هر روز سال تغییر دهید.

۲ ) خواب:
هر فردی نیاز به خواب دارد.اما به چه مقدار؟! این نیز بستگی به پراکریتی تان دارد.افراد کافا حدود ۶ ساعت به خواب نیاز دارند.پیتا حدود ۷ و واتا حدود ۸ ساعت. بهتر است همه افراد حدود ساعت ۱۰ به رختخواب بروند و هنگام بیدار شدن باطراوت و پرانرژی هستند.

۳ ) ورزش کردن با وجود همه ی محدودیت ها:
بعد از کار دشوار در طول هفته،اندکی استراحت برای هرکسی لازم است.اما فشار مشکلات ممکن است باعث شود تا شما به انتظارات دلخواهتان نرسید.فشار بیش از حد موجب فرسودگی فرد می شود و روال تکراری زندگی میتواند آغازی برای شروع شرایطی نامطلوب مثل آلزایمر،پارکینسون و استئوآرتریت(ورم مفاصل و استخوان ها)باشد.

۴ ) با شستشوی فصلی از شر مسمومیت خلاص شوید:
بر طبق آیورودا،تراکم فصلی سموم در بدن با تاکید بر روی اینکه تولید سم ها بیشتر درونی است تا از منابع بیرونی،پدیده ای طبیعی است. پانچاکارما ،مرحله ی اصلی برای دفع این سموم است.و کاربرد منظم آن می تواند ساعت بیولوژیکی بدن را تنظیم کند.

۵ ) همیشه به صداهای بدن و نیازهای آن توجه کنید:
دفع باد و ادرار تنها دو نوع ازین نیازها هستند.آیورودا ۱۳ نوع الزام بدنی را معرفی میکند که وقتی بروز کردند هرگز نباید مانع آنها شویم؛زیرا مستقیما سبب بروز بیماری می شوند.بنابراین هرزمان که احساس ادرار،دفع باد،مدفوع،استفراغ، عطسه ،آروغ،خمیازه،خوردن (در هنگام گرسنگی) و آشامیدن (در هنگام تشنگی)،گریه،خواب و نفس عمیق کردید،حتما آنرا انجام دهید.

۶ ) دوستان وهمراهان خوب داشته باشید:
همراهان خوب به معنی لذت بردن از زندگی و تفریح و استراحت نیز هست.با کسانی معاشرت داشته باشید که پشتیبان،بی ریا و صادق باشند؛و هنگامیکه نیاز به مراقبت و توجه دارید،همراه شما باشند.

۷ ) برای باورهایتان تلاش کنید:
سالم بودن به معنای شاد بودن است.در این حالت صبح ها با اشتیاق بیشتری برای انجام کارهای مورد علاقه تان بیدار می شوید.اگر از شغلتان راضی نیستید،حتما وقت آزاد کافی در هر هفته برای دنبال کردن علایقتان و توسعه ی روح و روان و لذت بردن از زندگیتان بگذارید.

منبع : fa.parsiteb

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “حفظ کامل سلامتی با آیورودا”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار