حساس‌تر بودن مغز کودکان چاق نسبت به شکر!

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
امار سایت
  • افراد آنلاین : 7
  • ورودی گوگل : 21
  • تعداد کل مطالب : 4564
  • بازدید امروز : 6449
  • بازدید دیروز : 8858
  • بازدید این هفته : 27346
  • بازدید این ماه : 185345
  • بازدید کل : 5990235
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

کودکان چاق

حساس‌تر بودن مغز کودکان چاق نسبت به شکر!

علم پزشکی روزانه با کشفیات متعدد به سرعت در حال پیشرفت است. یکی از موضوعات جدیدی که دانشمندان را وادار به عکس العمل کرده است حساسیت مابین کودکان چاق به شکر است. پس از بررسی های فراوان مشخص شده است که کودکان چاق عکس العمل سریعتری نسبت به دیگر کودکان در قبال شکر از خود نشان خواهند داد.

نتایج یک مطالعه در دانشگاه کالیفرنیا جدید نشان داد که پاسخ مغزی کودکان چاق زمانی که شکر را تست می کنند کاملاً متفاوت از پاسخ ذهنی کودکان با وزن طبیعی است. به طور کلی، این افزایش حس ” پاداش مغزی” توسط غذا ایجاد می شود و باعث حس خوب ناشی از غذاخوردن می گردد.

به بیان محققین، برخی از کودکان چرخه مغزی دارند که آن ها را در سرتاسر زندگی، در معرض ناپرهیزی های زیاد در زمینه دریافت شیرینی جات و شکر قرار می دهد. یافته های حاصل از این مطالعه همبستگی زیادی را بین حساسیت زیاد به شکر و پرخوری نشان نداد، با وجود این از این عقیده حمایت می کند که نوجوانان آمریکایی دارای یک چرخه پاداش غذایی هستند.

محققین در این مطالعه برای مقایسه پاسخ های ذهنی کودکان چاق و با وزن طبیعی مغز ۲۳ کودک در دامنه سنی ۸ تا ۱۲ را اسکن کردند. از آزمودنی ها خواسته شد تا در حالی که چشمانشان بسته است، ۵/۱ قاشق چایخوری محلول آب و شکر را بخورند. ۱۰ کودک در این مطالعه چاق بودند و ۱۳ کودک وزن طبیعی داشتند. آزمودنی ها بر اساس شاخص توده بدنی شان گروه بندی شدند.

یش از شروع مطالعه ازآزمودنی ها اسکن مغزی گرفته شد تا عوامل مداخله گری از قبیل علایم اضطراب و افسردگی و نیز بیش فعالی شناشایی شود. پس از خوردن محلول آب و شکر نیز از آزمودنی ها اسکن مغزی گرفته شد. یافته های حاصل از مطالعه نشان داد که نواحی مغزی درگیر در انگیزش، پاداش و درک در کودکان چاق فعال تر است. در مقاله مرتبط با این مطالعه در International Journal of Obesity منتشر شد.

منبع : yourdoctor.ir

دسته بندی:اخبار , اخبار پزشکی
  • تعداد بازدید : 521
  • زمان انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۳
persianteb


*