حرف هایی که مجردها نباید بشنوند!

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت روح و روان تعداد بازدید: 268
حرف هایی که مجردها نباید بشنوند!

حرف هایی که مجردها نباید بشنوند!

 باید مجرد باشی تا بفهمی زوج های پیرامونت خوشبخت هستند یا نه؟ می گویید مگر می شود، بله می شود. چون زوج هایی که از زندگی و روابط زناشویی شان راضی اند مجردها را تشویق به ازدواج می کنند و راهکارهای به زعم خودشان بی برو برگرد و ناب ارائه می دهند. اما آنهایی که دل خوشی از همسر و زندگی شان ندارند از قیمت پوشک بچه «که با هر خرابکاری یک وجب بچه کلی خرج روی دستشان می گذارد» تا اجاره خانه را بهانه کرده و به مجردها اولتیماتوم می دهند که ازدواج خیری ندارد.

کاری به این نداریم که از زندگی خودتان راضی هستید یا نه ، کاری به این هم نداریم که موافق ازدواج هستید یا مخالف؛ بی زحمت به حریم خصوصی آدم ها احترام بگذارید. لطفا وقتی چشم تان به یک فرد مجرد افتاد فکر نکنید با یک موجود فضایی طرف هستید که باید زیر و بم زندگی اش را بیرون بکشید و سر از همه اموراتش دربیاورید. این اجازه را به خودتان ندهید که با پیشنهادهای شاهکارتان کلافه شان کنید. گاهی حرف ها، گوشه کنایه ها و سوالات بی مورد اطرافیان به اصطلاح خیرخواه بیشتر از تنهایی برای مجردها آزار دهنده است. بدانید مجردها در بیشتر مواقع جمله گستاخانه «به شما چه مربوط» را نجیبانه قورت می دهند و برای اینکه پاسخگوی سوالات ریز و درشت تان شوند حتی مجبور می شوند لب به دروغ باز کنند. می دانیم نیت تان خیر است اما «و لا تجسسوا» را آویزه گوش تان کنید و از کنجکاوی بی مورد در زندگی دیگران بپرهیزید.

هنوز ازدواج نکرده ای؟ چرا؟

اگر مجرد باشید بدون شک این سوال برایتان آشناست و بارها مجبور بوده اید به آن جواب دهید. جواب که چه عرض کنیم، مجبور بوده اید یک کلمه ریز و درشت بی معنی را تحویل طرف مقابل دهید تا در جاهای خالی ذهنش رج بزند که شاید حس کنجکاوی اش کم ارضا شود. جواب این سوال به ظاهر ساده به قدری سخت و پیچیده است که گاهی فرد را درمانده می کند. برای ازدواج موفق باید مجموعه ای از عوامل مهیا باشند که درباره مجردها این اتفاق نیفتاده است. بدانید که خود مجردها اغلب این سوال را از خود می پرسند و مطرح شدن آن از طرف دیگران واقعا آزار دهنده است، به خصوص اینکه بعضی مواقع لحن سوال کننده سرزنش آمیز و تحقیر کننده است. مرحمت نرکده نمک روی زخم نباشید!

چقدر بی دست و پایی

یک انگ به تمام معنا و بی منطق ترین تفسیر و سرزنشی که معمولا روانه مجردها می شود! البته گاهی در مورد دخترهای مجیرد کاربرد دارد چون بلد نبوده اند که شوهر مناسبی تور «دقت کنید،تور!» کنند و حالا باید در خانه پدری موهایشان مثل دندان هایشان سفید شود لطفا این قبیل دوستی های خاله خرسه را هم کنار بگذارید. امروزه اکثر دخترها در محیط های دانشگاهیی و کاری رفت و آمد دارند و ازدواج نکردن شان به معنی بی دست و پا بودن نیست. درست است که برای ازدواج خوب روابط اجتماعی مناسب نیاز هست اما یادتان باشد یک فرد مجرد نمی تواند پلاکاردی با نوشته «مجرد در حال جستجوی شریک زندگی» دور گردن خود بیندازند و دور شهر راه بیفتد.

خیلی سخت می گیری!

هر کسی معیارهایی برای انتخاب شریک زندگی دارد. درست است که بعضی ها این معیارها را از حد استاندارد خود گذرانده اند اما معنی اش این نیست که هر کس مجرد مانده الزاما فرد زیاده خواه،ایرادگیر و سختگیری بوده است. بله برخی از معیارهای مالی و ظاهری مثل ایراد گرفتن به رنگ ماشین، متراژ آپارتمان یا مثلا رنگ چشم ها و سایز دور کمر طرف مقابل کمی مته به خشخاش گذاشتن است اما ایستادن پای اعتقادات و امیال فردی با معیارهای اخلاقی و انسانی بودن جزو خواسته های اولیه هر فردی است که باید به آن احترام گذاشته شود. حالا اینکه شما به  اولین خواستگارتان جواب مثبت داده اید یا در اولین نگاه عاشق دختر همسایه یا همکارتان شده اید و به سلامتی به خانه بخت رفته اید نمی تواند مسئله ای جهان شمول شود.

 غصه نخور، بالاخره یکی پیدا میشه

ما مجردها از لطف بی دریغ شما بی نهایت سپاسگزاریم. همدردی بزرگی بود. اما حرف تان را اینگونه تفسیر می کنیم: «تا حالا که نتونستی کسی رو پیدا کنی زیاد هم امیدوار نباش. من که چشمم آب نمی خورد اما حالا شاید زد و کسی سراغت آمد.»

شاید شما نیت بدی نداشته باشید اما بدانید که حرف تان مایوس کننده و برای افرادی که اعتماد به نفس بالایی ندارند ویران کننده است. دلیلش هر چه که باشد آمار مجردها در تمام جوامع امروزی زیاد است و نمی توان دنبال مقصر گشت و نمی شود افرادی را به خاطر ازدواج نکردن سرزنش کرد. اگر شما فردی پیشقدم در کارهای خیر بهتر است به جای این قبیل دلسوزی ها اگر فرد مناسبی در نظر دارید به خود یا نزدیکان فرد مجرد پیشنهاد دهید. اما اگر قصد کنایه زدن است بهتر است کمی مراقب باشید.

آخی! می خوای امشب بیای خونه ما؟

این یکی از آن پیشنهادهای دوستانی است که به تازگی ازئواج کرده اند. همه ما چه مجرد و چه متاهل مهمانی می رویم و وقت خود را با اطرافیان مان سپری می کنیم. بدون شک وقت گذراندن با یک دوست و همسرش اوقات خوشی را برای هر کسی فراهم می کند اما بهتر است از پذیرفتن دعوت های دقیقه نودی بپرهیزید. چون در بیشتر موارد از سر دلسوزی و به تصور اینکه تنها و مجرد هستید و احتیاج به تفریح دارید شما را دعوت می کند تا در مهمانی دو نفره ای که برای خودشان ترتیب داده اند شرکت کنید. اگر اسمش حسودی نباشد دیدن رومانتیک بازی تازه عروس و دامادها کار هر کسی نیست. در واقع شرکت کردن در چنین برنامه هایی برای مجردها چندان فرح بخش نبوده و جز معذب بودن نتیجه ای برایشان نخواهد داشت.

یه «کیس» خوب برات دارم

معمولا دوستان نزدیک که ازدواج می کنند از دیدن اینکه دوست شان مجرد مانده است احساس خوبی ندارند. به همین دلیل همیشه دور و برشان دنبال گزینه و فرد مناسب برای دوست مجردشان می گردند. در نتیجه اولین دختر یا پسری را که از فامیل یا دوستان همسر خود می بینند برای دوست مجردشان لقمه می گیرند. متاسفانه در برخی موارد کاری به این ندارند که دو نفر مناسب هم هستند یا نه. صرفا می خواهند دوست شان سر و سامان بگیرد. شما زحمت می کشید و بدون شک نیت تان خیر است. اما گاهی افراط در این کار و پیشنهادهای رگباری و البته نامناسب این پیغام را برای فرد مجرد مخابره می کند که خودش توانیی و عرضه پیدا کردن عشق و شریک زندگی اش را ندارد. شاید بهتر باشد به جای دادن ماهی، ماهیگیری به دست تان یاد بدهید. منظورمان این است که تجربه های خودتان را در اختیار او قرار دهید.

 بهتر که ازدواج نکردی، زندگی ات را بکن

بعضی از دوستان متاهل به محض اینکه زندگی کمی سخت می شود یا با همسران شان بگو مگو می کنند تغییر عقیده داده و تصور می کنند دنیا به آخر رسیده و عشق و عاشقی کشک بوده است. در نتیجه در مقام یه ناصح مشفق برمی آیند و شروع می کنند به نصیحت کردن دوست مجردشان که مبادا ازدواج کنی که دوره سلطانی ات است. اما در ذهن مجردها یه فلش بک ایجاد می شود به زمانی که از عشق و عاشقی حرف می زدید،شعر می خواندید و چشم تان برق می زد. لطفا سعی نکنید با تلخی های زندگی خصوصی تان دل مجردها را خالی کنید و آنها را بترسانید. مشکلات شما با همسرتان الزاما نمی تواند مشکل بقیه هم باشد. کافیست بدون سیاه نمایی افراطی کمی از حقایق زندگی را بزگو کنید تا چشم و گوش شان نسبت به مشکلات احتمالی زندگی بعد از ازدواج باز شود.

فلانی را ببین، او هم مثل تو ازدواج نکرده

گاهی بعضی از اطرافیان برای اینکه به افراد مجرد دلداری بدهند شروع به شمردن مجردهای فامیل و دوستان می کنند یا تعداد دخترها و پسرهای مجردی را که در مترو و اتوبوس و جاهای دیگر می بینند متذکر می شوند. از این ها بدتر اینکه می گویند: «فلانی را ببین، با اینکه بیش از ۵۰ سال دارد، ازدواج نکرده اما خیلی خوشبخت و راضی است.»

بهتر است بدانید که مجردها از هر کس دیگر آمار مجردهای کشور را می دانند. حتی می دانند که طبق آمارهای ارائه شده از طرف مدیر کل آمار و اطلاعات جمعیتی کشور امکان دارد یک میلیون و سیصد هزار جوان ایرانی تا پایان عمر ازدواج نکنند.تصور نکنید جوان های امروزی تمام وقت شان را به فکر کردن در مورد ازدواج و لباس عروس و کت و شلوار دامادی می گذرانند. به همین دلیل چنین دلداری هایی نیز به دردشان نمی خورد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “حرف هایی که مجردها نباید بشنوند!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار