جرم گیری ، سفید کردن دندان نیست!

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
امار سایت
 • افراد آنلاین : 8
 • ورودی گوگل : 42
 • تعداد کل مطالب : 4565
 • بازدید امروز : 9360
 • بازدید دیروز : 12196
 • بازدید این هفته : 42453
 • بازدید این ماه : 200452
 • بازدید کل : 6005342
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

جرم گیری ، سفید کردن دندان نیست!

درمان های جرم گیری دندان به صورت دوره ای با جست و جوی چند هدف اصلی به بیماران توصیه می شود. یکی از مهم ترین و شاید بزرگ ترین دستاوردهای مهم جرم گیری های دوره ای حفظ بافت استخوانی و بافت لثه فک ما است. جرم های انباشته شده در طوق دندان ها و در مجاورت و زیر لثه طی یک دوره طولانی موجب تحلیل رفتن استخوان و در نتیجه تحلیل رفتن لثه اطراف دندان ها می شود.

روند تحلیل رفتن به این ترتیب است که جرم های زیر لثه موجب تجمع و تغذیه باکتری هایی در ناحیه سالکوس لثه ای(فاصله بین دندان و لثه) می شود و به خاطر حضور این باکتری ها به تدریج التهابات لثه ای آغاز می شود که این التهابات به دلیل اینکه در سطح بسیار محدودی صورت می گیرد، از نظر فرد قابل تشخیص نبوده و به صورت نامحسوس طی یک دوره چند ساله سبب تحلیل رفتن لثه و استخوان اطراف دندان ها می شود. یکی از علائم این تحلیل رفتن، افزایش تاج دندان ها است. دندان هایی نسبتا بلند و نامتناسب که ظاهر صورت و خنده شخص را نازیبا جلوه می دهد. این مشکل، یکی از مشکلات شایع بیماران در مبحث زیبایی ناحیه دهان و دندان است.

علامت بعدی در پی تحلیل رفتن بافت استخوانس و لثه ای پدیدار شدن فضاهای خالی بین دندان در نواحی لثه است که این فضاها به صورت حفره های سیاه رنگ مثلث شکل در ناحیه مجاورت طوق دندان ها مشاهده می شود که از نظر شکل ظاهر برای افراد بسیار آزار دهنده است.
علامت سوم لقی دندانهاست طوری که به تدریج درجاتی از لقی پدیدار می شود.

در این وضعیت بیمار قادر به خوردن غذاهای نسبتا سفت تر به عنوان مثال سیب نخواهد بود، زیرا به دلیل فشار روی دندان ها احساس درد می کند و ترجیح می دهد از خوردن آنها منصرف شود و در نهایت لقی این دندان ها به مرحله ای می رسد که به توصیه پزشک معالج بیمار مجبور به کشیدن آنها می شود .
متاسفانه تمامی این مراحل تا زمانی که علائم آن پدیدار نشود از چشم بیمار پنهان می ماند و شخص زمانی متوجه می شود که جبران کردن بافت های از دست رفته تقریبا امکان پذیر نیست، طوری که در بعضی از موارد به خاطر تحلیل رفتن بیش از حد بافت استخوانی و لثه ای حتی قادر نخواهیم بود دندان های از دست رفته را با ایمپلنت جایگزین کنیم. توجه داشته باشیم که حفظ بافت لثه ای و استخوانی به لحاظ حفظ ترکیب صورت و جلوگیری از پیری زودرس صورت در بحث زیبای ناحیه صورت بسیار با اهمیت است. حفظ بافت استخوانی نه تنها به لحاظ جنبه های زیبایی ناحیه صورت بلکه به لحاظ فراهم کردن توانمندی های گوناگون برای بیماران و همچنین به لحاظ جنبه های روحی و روانی امری بسیار با اهمیت بوده که در نهایت موجب ارتقای کیفیت زندگی افراد و افزایش طول عمر آنها می شود.

انجام جرم گیری های دوره ای باعث جلوگیری از تحلیل رفتن لثه و حفظ بافت های استخوانی فک و عامل مهمی در جلوگیری از پوسیدگی های دندانی است. در پوشیدگی های که به خصوص در ناحیه طوق دندان ها اتفاق می افتد، امروزه دیگر ثایت شده است که عامل اصلی پوسیدگی های دندان ها، باکتری ها و میکروارگانیسم ها هستند. تجمع جرم ها روی دندان های ما، امکان فعالیت و افزایش تعداد این باکتری ها را فراهم می کند.
گزارش های بسیار زیادی شده که به واسطه انجام جرم گیری های منظم و دوره ای میزان پوسیدگی های دندانی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. کنتریل میزان فلور میکروبی (فلور دهان شامل گروه متنوعی از میکروارگانیسم ها بوده و در بر گیرنده باکتری ها، قارچ ها،میکروپلاسماها،تک یاخته ها و احتمالا فلور ویروسی است) داخل دهان نیز ار دیگر دستاوردهای جرم گیری های منظم و صحیح دوره ای است. در داخل دهان فراوانی و تنوع میکروارگانیسم ها بسیار زیاد است.

البته این کنترل در موقع ضعف سیستم ایمنی شخص، درگیر بودن با جرای ها و پروسه های درمانی و مواردی دیگر از این دست بسیار با اهمیت است. طوری که ما معمولا به بیمارانی که تصمیم به کشیدن دندان، انجام جراحی های لثه ای و همچنین اقدام به درمان های ایمپلنت می کنند، توصیه می کنیم حتما قبل از درمان جرم گیری کنند.

اصولا درمان جرم گیری همانند سایر درمان ها باید طوری انجام شود که مافاتی با سلامتی بافت دهانی دندانی و لثه ای نداشته باشد. بر این اساس، هدف ما از جرم گیری دندانی، بیشتر برداشتن جرم های طوق دندان ها و جرم هایی که در ناحیه سالکوس (فضایی بین دندان و لثه) لثه ای انباشه می شوند، است. این جرم ها باید با حتیاط و قلم های مخصوص توسط پزشم معالج یا دستیار متخصص آموزش دیده با صبر و حوصله فراوان و اختصاصی وقت کافی برداشته شده و تمامی سطوح تک تک دندان ها در ناحیه طوق بررسی و کاملا پاک شوند، طوری که لثه های ما به راحتی روی بافت دندانی بدون جرم تکیه کنند و حمایت شوند. توجه داشته باشد که برداشتن جرم در سطوح بالتر دندان (سطوحی از دندان که قابل دیدن هستند) به لحاظ درمانی اهمیت کمتری دارند و در بعشی از موارد آنها رنگ دانه هایی هستند که قابل برداشتن به روش جرم گیری نیستند.
نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد، این ایت که هدف در جرم گیری دندانی، سفید کردن دندان ها نیست، زیرا سفید کردن دندان ها معقوله ای جدا به شمار رفته و روشی جداگانه است.

عمده مشکلات بیمارانی که از جرم گیری دندانی شکایت دارند به این دلیل است که تصور آنها و پزشک معالج شان از جرم گیری، سفید کردن دندان هاست در حالی که جرم گیری روش مکانیکال برای برداشتن جرم است. در صورتی که از این روش برای سفید کردن دندان استفاده کینم، موجب آسیب رسیدن به بافت های مینای دندان خواهد شد. متاسفانه این ذهنیت اشتباه در بین بیماران بسیار شایع است زیرا بیشتر آنها هدف از جرم گیری را برطرف کردن زردی دندان شان می دانند. از طرف دیگر ما پزشکان نیز به علت این ذهنیت عمومی دنباله رو این تفکر غلط شده و تنها اقدام به برداشتن جرم های سطحی کرده و برای سفیدتر شدن دندان ها ممکن است به بافت سالم دندانی نیز آسیب وارد کنیم. باید توجه کرد اگر جرم گیری به طور صحیح انجام شود بسیاری از مشکلات مطح شده در ارتباط با این درمان اتفاق نمی افتد و در صورت عدم رعایت اصول لازم جرم گیری دندانی نه تنها کمکی به دستیابی به اهداف گفته شده نمی کنیم بلکه شاید بتوان گفت نظر بسیاری از بیماران که اعتقاد دارند جرم گیری آسیب رسان است، صحیح است.

باید این نکته را تذکر داد که جرم گیری دندانی هر چند به ظاهر درمان ساده و شاید در بعضی از موارد از دید عموم درمانی غیر ضروری لحاظ شود، اما به لحاظ دستاوردهای بسیار مهمی که به تفضیل در بالا گفته شد درمان بسیاز حائز اهمیتی است. اهمیت آن در حفظ بافت استخوانی و بافت لثه فک ما به لحاظ سودمندی آینده نگر، بسیار حائز اهمیت است، زیرا حفظ طراوت و جوانی صورت ما در گرو حفظ این بافت است. همچنین اهمیت جرم گیری در کاهش میزان پوسیدگی های دندانی و کنترل میکروارگانیسم ها و باکتری های داخل دهانی بسیار برجسته و تاثیرگذار است.
انجام صحیح، دقیق و اصولی این درمان طی چکاپ های دوره ای منظم نه تنها فواید ذکر شده بالا را برای بیمار فراهم می آورد، بلکه راهی برای کاهش گله مندی بیماران و تغییر ذهنیت آنها نسبت به این درمان ساده و بسیار سودمند است.

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

 • تعداد بازدید : 849
 • زمان انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۳
persianteb

 1. بازتاب: دورهم - سفید کردن دندانها در خانه برای عید
 2. بازتاب: سفید کردن دندانها در خانه برای عید | دانلود نرم افزار

*