توصیه هایی برای کاهش درد پاشنه پا

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 327
توصیه هایی برای کاهش درد پاشنه پا

توصیه هایی برای کاهش درد پاشنه پا

پاشنه درد می تواند علت های زیادی داشته باشد. اگر بخواهیم از مهم ترین دلایل پاشنه درد برایتان بگوییم، به جرات می توان به چاقی و پوشیدن کفش نامناسب اشاره کرد. علت های دیگری مانند آرتروز و رماتیسم هم را می توان به مجموعه قبل اضافه کرد. در این پست می خواهیم با دکتر مایکل مورای همراه شویم تا با چند درمان که می توانید در خانه از آن استفاده کنید؛ درد پاشنه پا خود را درمان کنید.

کفش مناسب بپوشید

سعی کنید کفش‌هایی نپوشید که حین راه رفتن پاشنه‌تان را اذیت می‌کند. ‌برای پیاده‌روی یا آهسته قدم زدن باید کفش‌های اسپرت بپوشید. خانم‌ها بهتر است فقط در مراسم خاص کفش پاشنه بلند بپوشند و نیز برای مدت زمان کوتاه. پاشنه‌ی بلند باعث کشیدگی و فشار غیرلازم بر ماهیچه‌های ساق پا شده و به درد می‌انجامد.

درمان خانگی با ماساژ

ماساژ پاشنه پا باعث تسکین درد آن می‌شود. درواقع جریان خون را تحریک کرده و کشیدگی ماهیچه را در آن ناحیه تسکین می‌دهد. ماساژ منظم پاشنه پا می‌تواند درد پاشنه را به طور دائمی درمان کند.

یخ گذاشتن روی پاشنه

یخ گذاشتن باعث کاهش تورم و درد پاشنه می‌شود چرا که ماهیچه‌ها را منقبض می‌کند. مقداری یخ خردشده در یک پلاستیک و یا کیسه بریزید و با ملایمت حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی پاشنه‌تان بمالید. بعد از ۱۰ دقیقه دیگر ماساژ ندهید و به محض آنکه پاشنه‌تان کمی گرم شد دوباره به مدت ۱۰ دقیقه‌ی دیگر ماساژ را آغاز کنید. دو تا سه دفعه و در کل دو بار در روز این کار را انجام دهید.

دکتر مایکل مورای

تنظیم وزن

چاقی فشار زیادی را بر پاها و پاشنه‌تان وارد می‌کند. این یکی از رایج‌ترین علل پاشنه‌درد است. باید وزن خود را تنظیم کرده تا از پاشنه‌درد جلوگیری کنید. یک رژیم ورزشی و غذایی منظم برای این کار بسیار مؤثر خواهد بود.

تمرین‌های کششی

تمرینات کششی برای پاشنه شیوه‌ی مناسبی برای درمان پاشنه‌درد است. برای این کار روی یک صندلی با پشت صاف و یا روی یک تشک سفت بنشینید. یک پایتان را از زانو خم کرده و آن را روی پای دیگرتان بگذارید و انگشت شصت‌تان را با دست نگه داشته و پای‌تان را تا آنجا که می‌توانید به جلو و عقب خم کنید. برای هر پا تا ۲۰ مرتبه این کار را انجام دهید.

منبع : alodoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “توصیه هایی برای کاهش درد پاشنه پا”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار