تقویت عضلات باسن با این حرکات ورزشی

مجموعه: سلامت, ورزش و تناسب اندام تعداد بازدید: 370
تقویت عضلات باسن با این حرکات ورزشی

تقویت عضلات باسن با این حرکات ورزشی

کمتر کسی است که نخواهد عضلات خوب و خوش فرمی داشته باشد اما فقط عده ای معدودی هستند که با ورزش کردن به این نتیجه دلخواه می رسند. بهره گیری از روش های متعدد همچون استفاده از دمبل و وسایل الکتریکی، می تواند گام موثری برای ساخت عضلات دلخواه باشد. به هر حال ما در این پست می خواهیم در خصوص تقویت عضلات باسن صحبت کنیم و بگوییم که چه روش هایی را می شود برای تقویت باسن اعمال کرد . با معرفی روش های تقویت عضلات باسن همراه ما باشید.

ددلیفت رومانیایی

ددلیفت رومانیایی نه تنها برای عضلات همسترینگ شما بسیار مفید است، بلکه در ساختن عضلاتی سخت و سفت در باسن نیز به شما بسیار کمک خواهد کرد. متاسفانه اکثر بدن سازان از قابلیت این حرکت برای ساختن عضلات باسن خود استفاده نمی‌کنند. هنگام اجرای ددلیفت برای ایجاد فشار روی عضلات باسن شما باید در بالاترین قسمت حرکت عضلات باسن خود را به هم بفشارید. البته در این حالت زانو‌ها و پشت شما هم باید طبیعتا صاف قرار بگیرد.

لانگز

لانگز یکی‌ از حرکات تست شده است که می‌تواند در ساختن عضلات باسن به شما بسیار کمک کند. خوشبختانه در این حرکت شما نیاز به تکنیک اضافه برای ایجاد فشار بیشتر به عضلات باسن خود ندارید. این حرکت به طور طبیعی فشار زیادی را روی عضلات باسن وارد می‌کند. در هر صورت اجرای صحیح این حرکت بسیار مهم می‌باشد که در آن شما نباید اجازه دهید که زانوی خود جلوتر از نوک انگشتان پا رود.

استفاده از دستگاه‌های مخصوص عضلات باسن

این طور که به نظر می‌رسد این روز‌ها نیز باشگاه‌های ورزشی به اهمیت تمرین دادن عضلات باسن پی‌ برده‌اند و ما شاهد حضور دستگاه‌هایی هستیم که مخصوص تمرین دادن عضلات باسن هستند. این دستگاه‌ها در کارکرد ممکن است که با هم تفاوت داشته باشند اما در اصل همه آنها به صورت ۱۰۰% فشار را بر روی عضلات باسن قرار می‌دهند. پس اگر می‌خواهید باشگاهی را انتخاب کنید سعی‌ کنید باشگاهی را انتخاب کنید که در آن دستگاه‌های مخصوص تمرین دادن عضلات باسن وجود داشته باشد. زیرا این دستگاه‌ها بسیار به شما کمک خواهند کرد.

بردن یک پا به سمت عقب (کیک بک)

برای ساختن عضلات باسن همیشه نیاز به حضور وزنه یا دستگاه نیست و شما می‌توانید تنها با وزن بدن خود نیز به این عضلات فشار وارد کنید. البته برای اجرای این حرکت شما باید چیزی را نگه دارید تا تعادلتان از بین نرود. برای اجرای این حرکت از یک صندلی‌ کمک بگیرید و آن را بگیرید تا تعادلتان حفظ شود. سپس یک پای خود را بدون اینکه زانو ‌خم شود به عقب ببرید در حالی‌ که پای دیگر صاف روی زمین قرار دارد. در حالی که‌ پای خود را پشت خود نگه داشته‌اید عضلات باسن خود را منقبض کنید. ۱۰-۱۵ مرتبه این حرکت را انجام دهید و سپس پای خود را عوض کرده و با دیگر پای خود این حرکت را اجرا کنید.

بلند کردن باسن از زمین

برای اجرای این حرکت شما باید به پشت روی زمین دراز بکشید و زانو‌های خود را ‌خم کنید. در این حالت باسن خود را از روی زمین جدا کرده و آن را منقبض کنید. نکته بسیار مهم در مورد این حرکت این است که کمر و پشت شما در هنگام بلند کردن باسن باید کاملا صاف باشد تا بیشترین فشار ممکن به عضلات باسن وارد شود.

اسکات

بسیاری از بدن سازان می‌دانند که اسکات روی عضلات همسترینگ و جلو پا فشار زیادی را وارد می‌کند. اما اسکات می‌تواند در ساختن باسنی سخت و خوش فرم نیز بسیار کمک کننده باشد. البته اگر شما در قسمت منفی‌ حرکت تا آخر نشینید و حرکت را به صورت کامل انجام ندهید نتیجه کمتری را خواهید گرفت. پس برای اینکه بیشترین فشار به عضلات باسن در هنگام اجرای حرکت اسکات وارد شود از وزنه‌ای‌ استفاده کنید که به شما این اجازه را دهد تا شما بتوانید کمی‌ پایین‌تر از حد معمول در حرکت اسکات بشینید. منظور کمی‌ پایین‌تر از حالت موازی ران‌ها با زمین می‌باشد.

تپه نوردی

یکی‌ دیگر از حرکات موثر در ساختن عضلات باسن که نیازی به وزنه و دستگاه ندارد تپه نوردی است. بالا رفتن از تپه به حدی به عضلات شما فشار می‌آورد که تمرینات با وزنه قادر به ایجاد این شکل از فشار نمی‌باشند. در ضمن تپه نوردی علاوه بر باسن دیگر عضلات پا را نیز تحت فشار قرار می‌دهد.

تک پا دمبل روی میز

یکی‌ دیگر از حرکات سازنده باسن تک پا دمبل روی میز می‌باشد. در این حرکت شما در حالی‌ که دو دمبل در دست دارید با یک پا روی یک جعبه یا میز می‌روید. روی هر دو پای خود این حرکت را اجرا کنید تا فشار به طور یکسان به هر دو پا وارد شود. در آخر نیز به یاد داشته باشید که همه این حرکات را نمی‌توانید در یک جلسه انجام دهید. می‌توانید بخشی از این حرکات را در یک جلسه و بخشی دیگر را در جلسه دیگری انجام دهید.

منبع : edcoan.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “تقویت عضلات باسن با این حرکات ورزشی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار