تفاوت زن و مرد در ابتلا به بیماری دیابت

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 126
تفاوت زن و مرد در ابتلا به بیماری دیابت

تفاوت زن و مرد در ابتلا به بیماری دیابت

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ بین زنان و مردان تفاوت های مختلفی در ابتلا به بیماری های مختلف وجود دارد . ابتلا به بیماری دیابت در زن و مرد متفاوت است ، قصد داریم در این نوشته در مورد تفاوت زن و مرد در ابتلا به بیماری دیابت را بررسی کنیم ، در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با سایت پرشین طب همراه باشید.

تفاوت زن و مرد در ابتلا به بیماری دیابت

براساس مشاهدات به دست آمده، تفاوت به لحاظ جنسیتی بین آقایان و خانم‌ها در ابتلا به دیابت وجود دارد. آزمایشات نشان می‌دهد مردانی كه دارای اضافه وزن می‌باشند و دارای چربی بالاتری هستند بیش از زنانی با وضعیت مشابه، دچار دیابت می‌گردند و پی همین تحقیقات، آقایانی كه پروتئین بیشتر و به طبع آن چربی بیشتری دریافت می‌كنند، بیش از زنان دچار دیابت می‌گردنند این آزمایشات بر روی موش‌ها كاملا به اثبات رسیده است.

مشاهدات نشان داده كه این نوع تغذیه یعنی استفاده زیاد از پروتئین و چربی‌ها نه تنها باعث بوجود آمدن امراض مانند دیابت بخصوص در آقایان می‌گردد، بلكه روند پیری را تسریع می‌كند و به همین سبب آقایان با چنین تغذیه‌ای بیشتر دچار اضافه وزن، چربی خون بالا، دیابت و پیری می‌شوند.

ابتلا به بیماری دیابت

ابتلا به بیماری دیابت

 تحقیقات نشان می‌دهد كه متابولیسم در آقایان و خانم‌ها متفاوت است و از نظر پزشكی عوامل مختلفی باعث این مسئله می‌گردد. اما آنچه واضع و روشن است، این است كه نوع استخوان‌بندی و بافت بدن و همینطور چگونگی مقاومت به انسولین از جمله عوامل موثر در مسئله دیابت و دیگر امراض می‌باشد.

افرادی که از رژیم پرچربی پیروی می‌كنند، نه تنها موجب بوجود آمدن دیابت می‌شوند بلكه باعث می‌شوند چربی سفید بدن فعال نشود و در پی آن باعث بوجود آمدن چربی‌های بد در بدن گردد و همین طور باعث به وجود آمدن تری‌گلیسیرید در بدن گردد.

منبع : zendegionline

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تفاوت زن و مرد در ابتلا به بیماری دیابت”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار