تغذیه بعد از ۴۰ سالگی به چه شکلی است؟

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, سلامت, سلامت سالمندان, مواد غذایی تعداد بازدید: 8
تغذیه بعد از ۴۰ سالگی به چه شکلی است؟

تغذیه بعد از ۴۰ سالگی به چه شکلی است؟

پرشین طب – سلامت سالمندان | به گزارش پرشین طب؛ تغذیه بعد از ۴۰ سالگی به چه شکلی است؟ می خواهیم در این نوشته در مورد تغذیه در سنین بالا صحبت کنیم. تغذیه در سن ۴۰ سالگی به بالا کمی متفاوت تر می باشد و باید برخی نکات را رعایت نمود. در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با پرشین طب همراه باشید.

تغذیه بعد از ۴۰ سالگی به چه شکلی است؟

کاهش سوخت و ساز بدن با افزایش سن و تغییردرتعادل هورمون ها، علت ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن بعد از۴۰ سالگی است. با این حال، رعایت یک رژیم غذایی سالم دراین سنین، از بارابتلا به بسیاری از شرایط پزشکی خطرناک می کاهد.به طور کلی برای مبارزه با بیماری های مزمن، نیاز زنان و مردان با افزایش سن به مصرف سوپرفودها یا غذاهای شگفت انگیز بیشتر می شود.

تمشک

بسیاری از بیماری های گوارشی در زنان بالای ۴۰ سال، مرتبط با کاهش سلامت روده و هضم نشدن مواد غذایی است. کمبود فیبر در رژیم غذایی، یکی از علل بروز این مشکلات است. متخصصان تغذیه توصیه می کنند روزانه باید ۲۰ تا ۳۰ گرم فیبر از طریق رژیم غذایی وارد بدن شما شود. این در حالی است که مصرف یک فنجان تمشک، بیش از ۸ گرم فیبر به بدن می رساند.

عدس

این ماده غذایی نه تنها به هضم فیبر کمک می کند، بلکه سرشار از مواد مغذی مانند پروتئین و آهن است و میزان قند خون را نیز در محدوده سالم نگه می دارد.

تغذیه بعد از 40 سالگی

تغذیه بعد از ۴۰ سالگی به چه شکلی است؟

کدو تنبل

تحقیقات موسسه ملی سرطان ایالات متحده نشان داده که کاروتنوئیدهایی مانند بتاکاروتن در کاهش ابتلا به بسیاری از سرطان ها به ویژه سرطان سینه مفید است. همه سبزیجات قرمز، زرد، بنفش و نارنجی و همچنین سبزیجات حاوی برگ های سبز تیره، غنی از کاروتنوئیدها هستند. هویج نارنجی و کدو تنبل، در واقع ستاره های بتاکاروتن محسوب می شوند.

گوجه فرنگی

بنا بر تحقیقات مجله بین المللی تحقیقات و درمان سرطان، علاوه بر بتاکاروتن، یک آنتی اکسیدان خوراکی به نام لیکوپن نیز در جلوگیری از سرطان نقش مهمی دارد. میوه ها و سبزیجات قرمز رنگ مانند گوجه فرنگی، هندوانه، پاپایا و فلفل قرمز، همگی منابع خوبی از لیکوپن هستند. جالب است بدانید پخت گوجه فرنگی به جذب بیشتر لیکوپن موجود در آن کمک می کند.

 تخم کتان

روغن تخم کتان برای کنترل کلسترول بسیار عالی است. اما مهم تر از این ها، دانه های تخم کتان سرشار از امگا۳ و وجودش در برنامه رژیم غذایی همه ضروری است. با این دانه ها می توانید بیماری قلبی، دیابت، سرطان و التهاب های بدن را کاهش دهید.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تغذیه بعد از ۴۰ سالگی به چه شکلی است؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار